Ostatni etap prac na ulicy Geodetów

720
Ostatni etap prac na ulicy Geodetów. Ulica z lotu ptaka.
foto Maciej Wesołowski

Trwają prace na ostatnim odcinku ulicy Geodetów – między wjazdem na teren hipermarketu Auchan a ul. Puławską. Odcinek od ronda Praw Kobiet do ul. Ogrodowej powinien być w pełni gotowy do połowy lipca.

Prace budowlane związane z kompleksową przebudową ulicy Geodetów weszły w ostatni etap. Wykonawca przebudowuje obecnie odcinek od wjazdu do supermarketu Auchan do skrzyżowania z ulica Puławską. Kluczowe prace na tym odcinku drogi powinny się zakończyć przed końcem wakacji. Wówczas zostanie przywrócona przejezdność. W najbliższych dniach z kolei oddany do użytku ma zostać pierwszy odcinek drogi – od ronda Praw Kobiet do ul. Ogrodowej. Wówczas również autobus linii L39 wróci na ul. Ogrodową.

Ostatni etap prac na ulicy Geodetów. na zdjęciu ulica z lotu ptaków, samochody, bloki, drzewa.
foto Maciej Wesołowski

– To jedna z największych i kluczowych inwestycji w gminie. Przebudowa ulic Geodetów, Energetycznej i Rubinowej ma zapewnić poprawę obsługi komunikacyjnej mocno zurbanizowanego północnego rejonu gminy Piaseczno – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Ostatni etap prac na ulicy Geodetów. na zdjęciu ulica Geodetów z lotu ptaka.
foto Maciej Wesołowski

– Na tę inwestycję mieszkańcy Józefosławia i Julianowa czekali od wielu lat – dodaje wiceburmistrz Robert Widz. – Kierowcy zyskają nową nawierzchnię, przestaną tonąć w kałużach po deszczu, bo droga zyskała odwodnienie, a na pieszych i rowerzystów czeka dedykowana im infrastruktura.

Łącznie koszt przebudowy ulic Geodetów, Energetycznej i Rubinowej to blisko 39 mln złotych.