Otwarcie dla ruchu ulicy Geodetów

3834
Geodetów Puławska. Na zdjęciu skrzyżowanie ulic Geodetów i Puławskiej z lotu ptaka.
foto Robert Widz

We wtorek 4 października 2022 roku zostanie w pełni otwarta dla ruchu ulica Geodetów. Tym samym kluczowe prace przy największej inwestycji drogowej samorządu zostaną zakończone.

Przebudowa ulic Geodetów, Energetycznej, Rubinowej i Granitowej to najdroższa inwestycja drogowa w historii gminy Piaseczno.

– Trwa odbiór sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Puławskiej. W ciągu kilku godzin ulica będzie przejezdna, natomiast wciąż trwają jeszcze prace porządkowe – zaznacza wiceburmistrz Robert Widz.

Nowa jakość dróg

Przebudowa dwóch kluczowych dróg dla północnej części gminy kosztowała blisko 39 mln złotych i trwała ponad rok.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestycja drogowa w mocno zurbanizowanym terenie była dla mieszkańców i przedsiębiorców bardzo uciążliwa. Trzeba jednak pamiętać, że obejmowała kompleksową przebudowę dróg – wraz z budową kanalizacji deszczowej i sieci infrastruktury podziemnej – energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – To jedna z największych inwestycji w gminie, której celem była poprawa obsługi komunikacyjnej mocno zurbanizowanego północnego rejonu gminy Piaseczno.

Na przebudowę dwóch głównych dróg wyjazdowych do ulicy Puławskiej mieszkańcy Józefosławia i Julianowa czekali od wielu lat.

– Kierowcy zyskali nową nawierzchnię ulic, przestaną tonąć w kałużach po deszczu, bo drogi zyskały odwodnienie, a na pieszych i rowerzystów czeka dedykowana im infrastruktura – mówi wiceburmistrz Robert Widz.

L39 pojedzie częściej

Analiza dostępnych rozwiązań dla zintensyfikowania transportu publicznego w obszarze Józefosławia wykazała, że jedyną możliwością zagęszczenia kursowania linii L39 jest jej skrócenie do obszaru Józefosław – Julianów – Piaseczno. Pozwoli to uzyskać kursy autobusów co 40 minut w dni robocze na podstawowym odcinku trasy. Ta zmiana również zostanie dokonana po otwarciu ulicy Geodetów, tj. od 5 października br. Jeżeli poprawi się sytuacja kadrowa w gronie kierowców, połączenia z PKP Jeziorki zostaną ponownie przywrócone.

mapka z naniesioną trasą linii L39

Uzgodniona z ZTM trasa linii L39 będzie wiodła ulicami Energetyczną (kraniec przy ul. Rubinowej i zawrotka na rondzie przy Designer Outlet) i dalej przez Rondo Praw Kobiet ulicami Geodetów, Ogrodową, Cyraneczki, Wilanowską, Kameralną, Julianowską, Chyliczkowską i dalej bez zmian w centralnym obszarze miasta Piaseczna. Autobusy L39 przejadą ul. Julianowską w obu kierunkach umożliwiając tym samym dogodny dojazd z Piaseczna do cmentarza przy ulicy Julianowskiej.

Powyższe zmiany mają charakter czasowy i dalsze kroki będą uzależnione od możliwości przewozowych jakie przedstawią Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie przewoźnicy – strony umów na usługi przewozowe. O ewentualnych dalszych krokach będziemy informować na naszych stronach i w mediach lokalnych.  

Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy będą dostępne na stronie www.wtp.waw.pl.