Lodowisko otwarte

3650
lodowisko 2018 plakat

Na stadionie miejskim w Piasecznie nastąpiło otwarcie sezonu łyżwiarskiego 2017/2018. 

Piaseczyńskie lodowisko tak jak w poprzednim sezonie ruszyło jako jedno z pierwszych na Mazowszu. 12 listopada na przybyłych na otwarcie gości czekały ciekawe atrakcje takie jak możliwość zrobienia sobie darmowego, pamiątkowego zdjęcia w fotobudce czy spróbowania gorącego gulaszu. Prócz pokazów z łyżwiarstwa figurowego odbyły się konkursy na lodzie, w których wygraną stanowiły rzeczowe ufundowane przez Gminę Piaseczno, Starostwo Powiatowe oraz GOSiR Piaseczno.

Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach 9.00 – 21.00 w systemie półtoragodzinnych ślizgawek rozdzielonych półgodzinną przerwą techniczną przeznaczoną na czyszczenie lodu. Obok lodowiska działa wypożyczalnia łyżew z pełną gamą rozmiarów. Wypożyczenie jednej pary na 1,5 godziny – na jedną ślizgawkę – kosztuje 6 zł. Cena biletu za korzystanie z samego lodowiska to: normalny 6 zł /1,5 godz., ulgowy 3 zł/ 1,5 godz.

Dla zorganizowanych grup szkolnych z terenu Gminy Piaseczno, w godz. 8.30. – 14.30 wstęp na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew jest darmowy.

W tym roku na „gosirowej” tafli, prócz zajęć z łyżwiarstwa figurowego prowadzonych przez szkółkę „LUTZ” Piaseczno, odbywają się zajęcia dla dzieci z nauki jazdy z elementami hokeja prowadzone przez firmę „PIRUET”. Tak jak w poprzednim roku wieczorne godziny tj. 20.45 – 22.45 będą przeznaczone, dla grup zorganizowanych, na grę w hokeja. Koordynatorem zajęć będzie firma „PIRUET”.

Zadaszenie lodowiska pozwala na funkcjonowanie obiektu niezależnie od warunków pogodowych i zapewnia dłuższą jego eksploatację. Kryte lodowisko to owoc dobrych relacji Starostwa Powiatowego z Gminą Piaseczno.

Katarzyna Kondraciuk
Inspektor ds. Rekreacji
GOSiR Piaseczno