Otwarcie ulicy Geodetów i zmiany rozkładów jazdy linii 739 oraz L39

4990

We wtorek 4 października planowane jest otwarcie dla ruchu skrzyżowania ulic Geodetów i Puławskiej. Dzień później zmienią się trasy i rozkłady jazdy linii 739 oraz L39. 

Dobiega końca przebudowa ostatniego odcinka ulicy Geodetów, w tym sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Puławską. Odbiór prac przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad a następnie oficjalne otwarcie skrzyżowania dla ruchu planowane jest na wtorek 4 października 2022 r. na godz. 9.00. Otwarcie całego ciągu ulicy Geodetów dla ruchu pozwoli zmodyfikować trasy linii autobusowych 739 oraz L39. Nowe trasy i rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od 5 października 2022 r. 

Kursujące już z większą częstotliwością autobusy linii 739 wrócą na podstawową trasę i pojadą ulicami Geodetów, Wilanowską, Kameralną i Julianowską, do krańca przy Cmentarzu Komunalnym.

L39 pojedzie częściej

Analiza dostępnych rozwiązań dla zintensyfikowania transportu publicznego w obszarze Józefosławia wykazała, że jedyną możliwością zagęszczenia kursowania linii L39 jest jej skrócenie do obszaru Józefosław – Julianów – Piaseczno. Pozwoli to uzyskać kursy autobusów co 40 minut w dni robocze na podstawowym odcinku trasy. Ta zmiana również zostanie dokonana po otwarciu ulicy Geodetów, tj. od 5 października br. Jeżeli poprawi się sytuacja kadrowa w gronie kierowców, połączenia z PKP Jeziorki zostaną ponownie przywrócone.

Uzgodniona z ZTM trasa linii L39 będzie wiodła ulicami Energetyczną (kraniec przy ul. Rubinowej i zawrotka na rondzie przy Designer Outlet) i dalej przez Rondo Praw Kobiet ulicami Geodetów, Ogrodową, Cyraneczki, Wilanowską, Kameralną, Julianowską, Chyliczkowską i dalej bez zmian w centralnym obszarze miasta Piaseczna. Autobusy L39 przejadą ul. Julianowską w obu kierunkach umożliwiając tym samym dogodny dojazd z Piaseczna do cmentarza przy ulicy Julianowskiej.

mapka z naniesioną trasą linii L39

 

Powyższe zmiany mają charakter czasowy i dalsze kroki będą uzależnione od możliwości przewozowych jakie przedstawią Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie przewoźnicy – strony umów na usługi przewozowe. O ewentualnych dalszych krokach będziemy informować na naszych stronach i w mediach lokalnych.  

Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy będą dostępne na stronie www.wtp.waw.pl.