Piaseczno klimatycznie odporne – II spotkanie w ramach prac nad strategią rozwoju

1530

Na filmie Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, stojąc na tle Kanału Piaseczyńskiego, zaprasza na spotkanie związane z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy. Film jest uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.

W czwartek 16 marca 2023 r. odbędzie się kolejna z cyklu siedmiu debat w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040.

Gmina Piaseczno rozpoczyna właśnie prace nad dokumentem, który nakreśli kierunki rozwoju aż do 2040 roku. Prace nad Strategią Rozwoju Gminy poprowadzi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu i kwietniu zrealizowany zostanie cykl siedmiu debat strategicznych, podczas których eksperci przedstawią zagadnienia związane z określonymi obszarami tematycznymi. Spotkania będą transmitowane online i mają charakter prekonsultacji. Zachęcamy do ich śledzenia i aktywnego udziału. Jesienią zaplanowane są konsultacje społeczne projektu Strategii, który eksperci przygotują m.in. w oparciu o informacje pozyskane w trakcie debat strategicznych.

Spotkanie związane z pracami nad nową strategią rozwoju gminy Piaseczno do roku 2040 odbędzie się 16 marca 2023 roku o godz. 18.00 w sali konferencyjnej urzędu miasta
Zaproszenie na drugie spotkanie związane z pracami nad nową strategią rozwoju gminy Piaseczno do roku 2040

Druga z debat zaplanowana jest na czwartek 16 marca 2023 r. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5.

Tematem debaty „Piaseczno odporne klimatycznie” będzie jakość życia a odporność na zmiany klimatu. Postaramy się odpowiedzieć na pytania czy Piaseczno może być miastem/gminą zeroemisyjną? Co zrobić, by unikać betonozy? Porozmawiamy o świadomości społecznej na rzecz klimatu, rozwoju błękitno-zielonej infrastruktury, o gminie zielonej – gminie bezpiecznej.

Nagranie z transmisji dostępne jest na stronie: www.fb.watch/jt6OoY84fB

Więcej informacji na temat debat z ekspertami, można znaleźć na podstronie: STRATEGIA ROZWOJU GMINY PIASECZNO.


Pobierz: Piaseczno klimatycznie odporne – podsumowanie debaty (883 KB).