Piaseczyński dworzec PKP walczy o laur “Dworca Roku 2020”

426
Odrestaurowany dworzec PKP w Piasecznie

Do końca października można głosować na najładniejszy i najbardziej funkcjonalny dworzec w ramach konkursu „Dworzec Roku 2020”. Zachęcamy do oddawania głosów na piaseczyński obiekt na stronie internetowej: www.dworzec-roku.pl

Celem konkursu „Dworzec Roku” jest wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie zatrzymujemy się, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji. To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Dworzec, który otrzyma najwięcej głosów, zostanie uhonorowany nagrodą publiczności w konkursie “Dworzec Roku 2020”.

Piaseczyński Dworzec PKP jest architektoniczną perełką w stylu modernistycznym, pełni funkcje nie tylko komunikacyjne. Działa tutaj Miejski Klub Seniora oraz placówka kulturalna “Dworzec Kultura”, organizująca zajęcia i spotkania. W obiekcie znajduje się też książkomat umożliwiający wypożyczenie i zwrot książek z Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Gmina Piaseczno zmodernizowała budynek i oddała do użytku na początku sierpnia 2015 roku. Wcześniej obiekt wydzierżawiła od PKP, a na jego remont pozyskała fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W efekcie budynek przy ul. Dworcowej o pow. 431 m2 został przebudowany pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż w trakcie prac obiekt został wpisany do rejestru zabytków i konserwator objął pieczę nad remontem.