Piszesz opowiadania? Sprawdź się w konkursie!

2318
Powiatowy konkurs literacki
Powiatowy konkurs literacki

Wyciągnij pióro, uruchom wyobraźnię, otwórz szuflady z pomysłami! Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie!

Do udziału zapraszamy mieszkańców naszego powiatu. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach wiekowych: młodzież 12-17 lat oraz dorośli (ukończone 18 lat w dniu zakończenia naboru). Na prace czekamy do 30 marca 2021!

O czym pisać?

Możesz napisać, o czym chcesz! Tematyka jest dowolna. Jednak jako, że jest to wyzwanie lokalne, opowiadanie musi być umiejscowione w powiecie piaseczyńskim oraz w dowolny sposób nawiązywać do biblioteki. Nie narzucamy też stylu! Czekamy na opowiadania obyczajowe, przygodowe, kryminalne, fantasy – ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Nagrody czekają! Czytnik, bony podarunkowe, warsztaty!

Czekają na Was wspaniałe nagrody! Główną nagrodą jest czytnik inkBook Prime HD o wartości 500 zł, a dla pozostałych miejsc karty podarunkowe Empik o wartości 300 zł i 100 zł. Nagrodzeni otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe.

Na wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie czeka także niezwykła gratka dla początkujących, jak i tych bardziej zaangażowanych pisarzy – warsztaty literackie!

Młodzi twórcy (kategoria Młodzież) będą mieli okazję szlifować swój warsztat ze znaną piaseczyńską pisarką Agnieszką Lis – autorką takich powieści, jak “Wigilijne opowieści”, “Widoki”, “Listy góry”, “Pocztówki”, “Pierwsza miłość”, “Alek Pan Parasol”.

Nagrodzeni w konkursie Dorośli będą mieli okazję do spotkania na warsztatach pisarskich ze znanym autorem cyklu Jakub Mortka czy nagradzanej powieści “Żmijowisko”- Wojciechem Chmielarzem.

Warsztaty literackie organizowane zostaną po ogłoszeniu wyników. W zależności od możliwości organizacyjnych związanych z pandemią warsztaty będą zorganizowane stacjonarnie w bibliotece lub online.

Wydrukujemy Wasze opowiadania

Opowiadania wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie zostaną opublikowane w formie wydawnictwa okolicznościowego. Zbiór opowiadań będzie dostępny w naszych bibliotekach.

Sprawy organizacyjne

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Dział Promocji i Animacji. Termin dostarczenia prac drogą mailową do Biblioteki Publicznej w Piasecznie mija 30 marca 2021 roku.
Opowiadanie oraz dokumenty zgłoszeniowe (kartę zgłoszenia, podpisane RODO, podpisany Regulamin) należy przesłać e-mailem na adres: konkurs@biblioteka-piaseczno.pl, wpisując w temacie wiadomości „Konkurs – opowiadanie”. Wymienione dokumenty oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

Wydarzenie na FB