Pobierz grę komputerową o Piasecznie

960

Jeśli ciekawi Cię historia Piaseczna zachęcamy serdecznie do zagrania w “Legendarny manuskrypt”, czyli grę komputerową o Piasecznie, stworzoną przez bibliotekarza z Biblioteki Głównej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym.

“Legendarny manuskrypt” traktuje o historii naszego miasta. Trzy postacie związane z miastem opowiadają swoje historie: burmistrz Wacław Kaun, hrabina Cecylia Plater-Zyberk oraz ks. Ludwik Czajewicz. Zadaniem gracza jest odnalezienie ukrytych fragmentów manuskryptu.

Gra została stworzona na silniku Ren’py, który jest darmowym narzędziem do tworzenia tzw. visual novel, czyli opowieści graficznych. Daje duże możliwości i jest przyjaznym narzędziem do tworzenia własnych historii i gier. Jest również w nim możliwość do odtwarzania wcześniej nagranych dźwięków, które dodatkowo urozmaicają samą opowieść i rozgrywkę.

Pobierz grę „Legendarny Manuskrypt” ze strony Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

O grze opowiada w filmiku jej twórca, bibliotekarz Przemek Kowalski z Biblioteki Głównej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym. Przemek jest również koordynatorem Multicentrum.

Jeśli to jeszcze mało dla Ciebie, lub jeśli wolisz poczytać o historii Piaseczna, zapraszamy do działu “publikacji historycznych”, gdzie znajdują się pliki elektroniczne książek, questów i komiksów, wydanych w ostatnich latach przez Gminę Piaseczno i inne jednostki. Biblioteka Publiczna w Piasecznie poleca się także z “Legendami Miasta Piaseczna”, które można przeczytać online na ich stronie.