Podsumowanie 8 turnieju Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

1074

W rozegranym 1 kwietnia 8 turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym udział wzięło prawie 100 uczestników. Zmierzyli się oni w 5 kategoriach – dzieci, juniorów, kobiet, mężczyzn oraz open (w tej kategorii wziąć mogli udział zawodowcy występujący na co dzień w rozgrywkach ligowych). Nie brakowało emocji i dobrej zabawy, nie zawiedli także faworyci. W turnieju dzieci po raz 3 wygrał Mateusz Burakowski, a w juniorach swój 3 triumf zaliczył Adam Pląsek. W kategorii kobiet nie ma sobie równych Alicja Walasek, która wygrała wszystkie 4 turnieje, w których brała udział. Jeśli chodzi o mężczyzn to Rafał Suszycki zwyciężył 7 raz z rzędu. Nowe twarze mogliśmy zobaczyć na podium kategorii open. Trzecie miejsce zajął Piotr Sudoł, drugi był Miłosz Pączkiewicz a zwyciężył drugoligowiec z Mińska Mazowieckiego, Jacek Szachnowski.

Główną atrakcją turnieju był pokazowy mecz pomiędzy Mistrzem Polski, Danielem górakiem a wicemistrzem kraju, Markiem Badowskim. Mecz przyciągnął także osoby, które nie wystąpiły w turnieju, ale były ciekawe zobaczyć jak prezentują się dwaj najlepsi zawodnicy. Pokaz obfitował w ciekawe zagrania oraz niemal cyrkowe sztuczki, które były nagradzane głośnymi brawami przez kibiców. Nie brakowało zdjęć, autografów oraz możliwości gry z gwiazdami. Wylosowano również koszulki, książkę oraz vouchery do restauracji.

Drugi raz z rzędu odbył się także wykład z psychologiem sportu, którego grupą docelową stanowią rodzice młodych zawodników. Tym razem dyskusja dotyczyła efektywnej komunikacji z dzieckiem uprawiającym sport.

Finałowy turniej TOP 12 już coraz bliżej. W pierwszą sobotę maja odbędzie się ostatni turniej, w którym zawodnicy będą walczyć o awans do czołowej dwunastki, która 3 czerwca stanie do walki o zwycięstwo w klasyfiacji generalnej “Grand Prix” Piaseczna