Podsumowanie oferty na zimowe ferie

447
Oferta na zimowe ferie
Oferta na zimowe ferie

Gmina Piaseczno starała się wyjść naprzeciw potrzebom dzieci a także wspomóc rodziców w opiece nad dziećmi w czasie tegorocznych, bardzo nietypowych ferii.

Zostały zorganizowane 4 akcje dedykowane dzieciom, tak aby nie wyjeżdżając mogły jednak spędzić wolny czas konstruktywnie i bezpiecznie.

Największa z nich to akcja “Zima w mieście”, którą przeprowadzą od poniedziałku 11 stycznia wszystkie gminne szkoły. Przez 5 dni w tygodniu od godz. 7.30 do 16.30 w 11 placówkach zapewniona będzie opieka oraz bogaty program sportowo-kulturalny dla uczniów klas 1-4 naszych szkól. Z akcji skorzysta około 700 dzieci. Zajęcia poprowadzą nauczyciele a także instruktorzy piaseczyńskiego Centrum Kultury w ramach współpracy ze szkołami przy tej akcji.

Druga akcja to “Sportowa zima w mieście” organizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie, czyli sportowe półkolonie, które już się rozpoczęły. Z tej formy wypoczynku skorzysta 220 dzieci.

Centrum Kultury prowadzi natomiast akcję “Kulturalna zima” w ramach której dzieci skorzystać mogą z zajęć on-line takich jak taniec i plastyka oraz przedstawień on-line. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie Centrum Kultury w Piasecznie.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie przygotowała Feriotekę w Oddziale dla dzieci i młodzieży, czyli zajęcia i teatrzyki tematyczne prowadzone on-line. Multicentrum w Bibliotece zaprosiło dzieci na zajęcia z zakresu multimediów, budowy robotów i zagadnień chemicznych, pod nazwą Multiferie. Dla fanów planszówek natomiast Biblioteka uruchomiła wypożyczanie tego typu gier na ferie. W dniach 4-18 stycznia 2021 można wypożyczyć 2 gry planszowe na 1 kartę biblioteczną w:

    • Bibliotece Głównej Oddziale dla dzieci i młodzieży w CEM, ul. Jana Pawła II 55
    • Filii w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A

Wszystkim dzieciom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas tych bardzo nietypowych, ale wierzymy że jednak ciekawych ferii.