Poezja zamiast witamin

454

Filia w Józefosławiu zaprasza osoby dorosłe na zajęcia z poezji, które poprowadzi pani Agnieszka Gołąb – poetka, autorka strony internetowej z poezją RymowanieNaKolanie.pl oraz tomiku wierszy „Radośnik”.
Żyjemy w szybkim tempie, w świecie pełnym wyzwań, doświadczamy różnorodnych emocji, zmartwień, częściej chorujemy. Udowodniono, że układ odpornościowy obniża swoją funkcjonalność w obliczu stresu. Dowiedziono również, że sztuka działa terapeutycznie poprzez zwiększone wydzielanie endorfin, ale również w zakresie oddziaływań w sferze psychiki, chociażby podczas powstawania skojarzeń.
Pani Agnieszka poleca uprawianie poezji każdemu, kto pragnie nawiązać kontakt ze sobą, odprężyć się i rozładować napięcia:
„Na cotygodniowe zajęcia z poezją zapraszam dorosłych w każdym wieku: młodzież, osoby pracujące, gorąco zachęcam także seniorów. Zapewnię uczestnikom bezpieczną atmosferę do rozumienia, wyrażania i nazywania swoich emocji. Powstałe w procesie twórczym teksty będą wspierały uczestnika w odnajdywaniu własnego potencjału. Tworzenie wpłynie na poczucie sprawczości, dając możliwość relaksacji i odreagowania napięć. Wspólna zabawa poezją będzie niewymagająca, kojąca, a pisanie wierszy okaże się doskonałym lekiem, profilaktycznie, dla siebie – dla zdrowia!”
Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 maja (poniedziałek) w godzinach 18.00-19.00. Koszt pojedynczych zajęć: 10 zł.
Do zobaczenia w bibliotece.
 
Artykuł Poezja zamiast witamin pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Poezja zamiast witamin