Pomoc dla Małgosi

1424
pomoc dla Małgosi na rolkach
Wiceburmistrz Hanna Kułakowska- Michalak wspiera inicjatywę rolkarza, zachęcając do udzielenia pomocy choremu dziecku foto Anna Grzejszczyk

Dla maleńkiej Małgosi terapia genowa w USA jest jedynym ratunkiem. Podczas gdy rodzice dziewczynki prowadzą zbiórkę internetową na leczenie dziewczynki, Pan Łukasz Sibiński na co dzień pracujący w Piasecznie, postanowił zainspirować jak najwięcej osób do pomocy choremu dziecku.

Pan Łukasz wpadł na pomysł podróży na rolkach na trasie Piaseczno – Lublin. Planuje pokonać około 200 km jadąc  przez przerwy.

– Od 4 roku życia zajmowałem się zawodowo sportem. Trenowałem łyżwiarstwo figurowe i hokej. Sam również jestem tatą 3,5 letniego Kubusia. To dzięki tym dwóm rzeczom zrodził się pomysł przejazdu na rolkach i pomocy Małgosi – mówi Łukasz Sibiński. – Małgosia choruje na genetyczną chorobę Canavan. Choroba ta zabija ją od wewnątrz. Część kwoty na leczenie została zebrana, ale pieniędzy wciąż brakuje. Moim projektem chcę Was zachęcić do śledzenia przejazdu i wpłat na rzecz Małgosi – dodaje pomysłodawca przejazdu.

Przejazd zaplanowano na 21 września. Pan Łukasz wyruszy na rolkach z rynku w Piasecznie, aby dotrzeć aż do Lublina pod Zamek.

www.siepomaga.pl/Malgosia