Pomóż w stworzeniu portretu Józefosławia i Julianowa

625
Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości
Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości

Biblioteka w Józefosławiu rozpoczyna projekt „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości” skierowany do młodzieży i dorosłych.

Celem projektu jest odnalezienie i zgromadzenie materiałów (nagrania, zapiski, opowieści, fotografie, szkice itp.) o Józefosławiu i Julianowie. Mają one zobrazować zmiany, jakim uległy te miejscowości na przestrzeni lat i pokazać ogromną dynamikę tych przemian. Zebrane materiały posłużą w przyszłości do stworzenia publikacji oraz wystaw. Będą też zaczątkiem archiwum Józefosławia i Julianowa prowadzonym przez Bibliotekę.
Zachęcamy do przejrzenia szuflad i domowych archiwów, porozmawiania z sąsiadami oraz dostarczenia do Biblioteki fotografii, pocztówek, map, spisanych opowieści i wspomnień, a także różnych ciekawostek. Zostaną one zeskanowane lub skopiowane i oddane właścicielowi.
Biblioteka zaprasza również na cykl bezpłatnych warsztatów, na których nauczymy się jak tworzyć lokalne archiwum – zdobywać i opracowywać materiały. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00 w Bibliotece w Józefosławiu, ul. Urocza 14.

Stwórzmy wspólnie portret Józefosławia i Julianowa!