Poprawmy krajobraz – warsztaty 26 kwietnia

1903
Poprawmy krajobraz Piaseczna
Poprawmy krajobraz Piaseczna

26 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 w urzędzie miasta odbędzie się kolejne warsztatowe spotkanie poświęcone przygotowywanej uchwale krajobrazowej.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 5 kwietnia, przedstawiane zostały dobre praktyki z kraju i ze świata oraz zbierane były opinie na temat właściwego kierunku zmian w Piasecznie.

Tym razem zapraszamy mieszkańców na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną konkretne propozycje dla Piaseczna, a także odbędą się warsztaty w grupach, z których wnioski posłużą przygotowywanemu projektowi uchwały.

Osoby zainteresowane tematem zachęcamy też do odwiedzenia specjalnie utworzonej strony internetowej www.krajobraz.piaseczno.eu, gdzie można dokształcić się w temacie, zobaczyć, co robią inni – zarówno sąsiedzi, jak i miasta położone na drugim końcu Polski – oraz zobaczyć, co dotychczas zrobiono i co nas jeszcze czeka w Piasecznie.

Poprawmy krajobraz - warsztaty 26 kwietnia 2018

Jeśli ktoś chce podyskutować i być na bieżąco, zapraszamy na fanpage na portalu Facebook: fb.com/krajobrazpiaseczna.

Informacji związanych z proponowanymi ustaleniami dla poszczególnych terenów oraz dokładnych granic trzeba szukać na e-mapie: piaseczno.e-mapa.net, w zakładce „miasto i gmina Piaseczno” > „uchwała krajobrazowa”.

Praca nad uchwałą krajobrazową jest działaniem pionierskim. Dopiero kilka gmin w Polsce podjęło się jej uchwalenia. Z dokumentem mierzą się obecnie m.in. nasi sąsiedzi: gminy Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria oraz miasta Warszawa, Kraków, Gdańsk i Łódź.