Poradnia dzieci chorych w nowej odsłonie

1681

W trosce o dobro i komfort najmłodszych pacjentów  przychodni przeprowadzono rewitalizację Poradni Dzieci Chorych przy ul. Fabrycznej 1 w Piasecznie. Poczekalnia i  gabinety lekarskie  przekształcone zostały w przyjazną dzieciom krainę Pirackiej Przygody.

Poradnia czynna jest od godziny 8.00 do 18.00. W godzinach porannych, czyli do godziny 14.00 przyjmuje w niej trzech lekarzy. Natomiast w kolejnych godzinach dwóch. W sytuacjach wzmożonej zachorowalności prace „poradni dzieci chorych” wspomagają również lekarze pediatrzy z „poradni dzieci zdrowych”. Ze statystyk na 2019 rok wynika, że z usług poradni korzysta ponad 3000 dzieci miesięcznie, to właśnie dla poprawy ich samopoczucia i komfortu podjęto działania na rzecz unowocześnienia poradni.

Rewitalizację zaczęto od prac budowlano – sanitarnych polegających na wymianie elektryki, hydrauliki oraz odświeżeniu ścian. Następnie wymieniono meble gabinetowe oraz urządzenia medyczne dla dzieci: przewijaki, leżanki, parawany, wagi, ciśnieniomierze, otoskopy i inne. Poczekalnia zyskała nowoczesny kącik zabaw dla dzieci, uwzględniający ich potrzeby wiekowe, zamontowano także  interaktywne mapy skarbów. Aby umilić małym pacjentom wizytę w gabinetach lekarskich, umieszczono w nich kolorowe, przyciągające wzrok  mapy zwierząt świata.

Rewitalizacja poradni to jednak nie tylko nowy, przyjazny  wygląd  poczekalni i gabinetów.
W celu usprawnienia obsługi pacjenta zostało wymienione całe zaplecze IT, wprowadzono także nowoczesne rozwiązania informatyczne na poziomie europejskim takie jak elektroniczna dokumentacja medyczna, e-zwolnienie, e-recepta, transfer skierowań i wyników badań laboratoryjnych i obrazowych. Poradnia doposażona została w nowe komputery, serwer, dokonano zmian w sieci LAN, poczyniono też prace archiwizujące i zabezpieczające dane pacjentów.

– Mamy nadzieję, że mali pacjenci pomimo choroby i słabszego samopoczucia powitają odnowioną przestrzeń z uśmiechem na ustach  i że pomoże im ona w szybkim powrocie do zdrowia – mówi Hanna Kułakowska-  Michalak I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

odnowiona poradnia dzieci chorych