Potańcówka z Kapelą Stąporkowską

1396

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej CEM w ramach akcji “Znaszli ten kraj – Świętokrzyskie” serdecznie zaprasza na wyjątkową potańcówkę.
Wystąpi Kapela Stąporkowska pochodząca z województwa świętokrzyskiego.
Wydarzenie odbędzie się 30 września (sobota) o godzinie 17:00 w Filii Piaseczno przy Szkolnej 18.
Kapela Stąporkowska – jej powstanie wiąże się z pięknym świętem – Dniem Kobiet, bo to właśnie 8 marca 2021 roku po raz pierwszy na scenie spotkali się członkowie zespołu. Kapela Stąporkowska śpiewa pieśni biesiadne, ludowe, ale także ratuje od zapomnienia piosenki, które znamy tylko z przekazów ustnych. Ze swoim różnorodnym repertuarem biorą udział w wielu festynach i wydarzeniach muzycznych w Gminie Stąporków i gminach ościennych. Kapela słynie również z uczestniczenia i organizowania potańcówek ludowych, granych po całym kraju, które mają za zadanie integrację międzypokoleniową.
W pierwszy skład Kapeli wchodził Tadeusz Swat – akordeon, Robert Fitas – bęben.
W aktualny skład Kapeli wchodzą: Piotr Adamczyk – bas, Grzegorz Dąbrowski – perkusja i bęben, Mateusz Grabowski – gitara solowa, Jerzy Majewski – saksofonista, Sławomir Moczarski – wokal, oraz Sebastian Moczarski – wokal i akordeon.
Teksty dla Kapeli pisze Marcin Michalczyk.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia online przez platformą biletową Evenea lub stacjonarnie w Filii Piaseczno przy Szkolnej 18.
Artykuł Potańcówka z Kapelą Stąporkowską pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Potańcówka z Kapelą Stąporkowską