Poznaj zawód – Jak pracuje Biuro Promocji i Informacji?

771

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum cykl spotkań pt: „Poznaj zawód”. Zaproszeni goście  – strażak, dziennikarz, urzędnik i trener sportowy opowiedzieli młodzieży o tajnikach swojej pracy.

20 listopada z uczniami 3 klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5  spotkał się
Kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno Łukasz Wyleziński. Podczas nietypowej  lekcji, która odbyła się w bibliotece przy ul. Szkolnej,  młodzież miała okazję dowiedzieć się jaką rolę w strukturach urzędu pełni Biuro Promocji i Informacji oraz jakie stoją przed nim wyzwania. Kierownik opowiedział na czym polega rola biura prasowego i jak wygląda współpraca z mediami, mówił także o  funkcjach wydawniczych biura, współpracy zagranicznej, organizacji eventów i wydarzeń oraz obsłudze budżetu obywatelskiego. Uczniowie mogli także dowiedzieć się o narzędziach służących do informowania mieszkańców o sprawach związanych z działaniami gminy oraz jej funkcjonowaniem, takich jak strona internetowa, BIP i „Gazeta Piaseczyńska”, oraz tych najbardziej im bliskich jak facebook czy You Tube.

Cykl spotkań miał na celu przybliżyć młodym ludziom specyfikę pracy w różnych zawodach, oraz zachęcić ich do przemyśleń na temat własnej przyszłości.