Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych

2053
czytanie dzieciom burmistrzowie
Burmistrzowie czytają przedszkolakom / foto archiwum Biblioteki Publicznej w Piasecznie

Drodzy Rodzice!

Co roku w pierwszym kwartale odbywa się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę Piaseczno i niektórych przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty. W tej sprawie do końca stycznia na stronach gminy, Centrum Usług Wspólnych, przedszkoli i szkół gminnych umieścimy szczegółowy harmonogram, wytyczne i wskazówki dotyczące rekrutacji.

Doskonale wiemy, jak ważny jest wybór przedszkola. Aby pomóc Państwu w tej decyzji, poniżej prezentujemy ofertę publicznych przedszkoli prowadzonych na terenie gminy Piaseczno. Każda z naszych placówek oświatowych, dedykowanych edukacji dzieci od 3 roku życia, posiada bardzo dobrą, nowocześnie wyposażoną bazę lokalową. Przedszkola znajdujące się poza centrum miasta dysponują dużymi ogrodami, umożliwiając dzieciom bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu. Dziećmi opiekuje się wysoko wykwalifikowana, kreatywna i empatyczna kadra pedagogiczna, która nie tylko realizuje podstawę programową czy autorskie programy edukacyjne, lecz również z dużą uważnością dba o najważniejsze wartości człowieka – szacunek, uznanie i rozwój przedszkolaków. Bardzo ważnym aspektem jest dla nas także codzienna współpraca z rodzicami. Z dużą starannością nauczyciele kształtują też umiejętności edukacyjne naszych przedszkolaków, wpajają dobre nawyki zdrowotne, w tym żywieniowe. W każdym przedszkolu posiłki przygotowywane są na miejscu, z uwzględnieniem wytycznych dotyczących żywienia najmłodszych i w taki sposób, aby sprzyjały zdrowiu dziecka w późniejszym etapie jego życia. Ceny posiłków kształtują się w przedziale 13–16 zł dziennie. Rodzice mają możliwość odwoływania posiłków w przypadku, gdy danego dnia dziecka nie będzie w placówce. Przygotowywane są również posiłki dla przedszkolaków wymagających specjalnych diet.
Wysokość opłat za pobyt dziecka w placówce określona jest uchwałą nr 1390/LXXII/2023 Rady Miejskiej w Piasecznie i zależy od czasu spędzonego faktycznie w przedszkolu. W bieżącym roku szkolnym jest to stawka w wysokości 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę powyżej 5h bezpłatnych (wyjątkiem są dzieci sześcioletnie, dla których czas pobytu w przedszkolu jest całkowicie bezpłatny).

Nasze przedszkola działają również w wakacje – pełnią dwutygodniowe dyżury według określonego wcześniej harmonogramu. Trwa jego ustalanie z rodzicami. Szczegółowy harmonogram pracy przedszkoli w wakacje 2024 r. zostanie opublikowany w lutym.
Informacje o poszczególnych placówkach znajdują się na portalu oswata.piaseczno.eu.

Dni otwarte w przedszkolach

W styczniu i lutym zapraszamy na dni otwarte do naszych gminnych przedszkoli. W części placówek spotkania już się odbyły, w pozostałych planowane są w następujących terminach:
• Przedszkole nr 1 w Piasecznie – 2 lutego 2024 r. w godz. 16.00–17.30;
• Przedszkole nr 2 „Kolorowy Zalesinek” w Piasecznie – 30 stycznia 2024 r. w godz. 10.00–12.00 oraz 14.00–16.00;
• Przedszkole nr 3 w Piasecznie – 5 lutego 2024 r. w godz. 17.00–19.00 oraz 12 lutego 2024 r. w godz. 17.00–19.00;
• Przedszkole nr 4 w Piasecznie – 12 lutego 2024 r. w godz. 16.30–18.30;
• Przedszkole nr 7 w Zalesiu Górnym – 13 lutego 2024 r. w godz. 15.00–17.00;
• Przedszkole nr 8 w Piasecznie – 15 lutego 2024 r. w godz. 11.00–15.00;
• Przedszkole nr 9 w Piasecznie – 14 lutego 2024 r. w godz. 14.30–16.30;
• Przedszkole nr 10 w Piasecznie – 5 lutego 2024 r. w godz. 10.00–12.00 i 16.00–18.00;
• Przedszkole nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie – 8 lutego 2024 r. w godz. 15.00–17.00 (tylko dla trzylatków).

Wizytówki przedszkoli

Poniżej prezentujemy krótkie wizytówki wszystkich prowadzonych przez Gminę Piaseczno przedszkoli publicznych.

Przedszkole nr 1 w Piasecznie

Adres: ul. Kauna 4, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://przedszkole1piaseczno.pl
Adres e-mail: przedszkole1piaseczno@gmail.com
Telefon: 22 756 76 63

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 1
foto Archiwum Przedszkola nr 1

Przedszkole nr 1 w Piasecznie, czynne w godzinach 6.30–17.30, jest placówką z wieloletnią tradycją. Położone jest w centrum miasta, ale z dala od ruchliwych tras komunikacyjnych. Mieści się w świeżo wyremontowanym budynku dwukondygnacyjnym, zbudowanym z przeznaczeniem na przedszkole. Ogród przedszkolny jest oazą zieleni. Rosną w nim okazałe drzewa, dzięki czemu nawet w słoneczne dni miejsca do zabawy są zacienione. Pobyt na świeżym powietrzu uatrakcyjniają nowoczesne i bezpieczne urządzenia ogrodowe. Dzieci mają tu wiele możliwości do aktywności w zabawie i poznawania przyrody, organizowane są też imprezy z udziałem rodziców, pikniki, uroczystości przedszkolne. Na zadaszonym tarasie nawet w czasie niepogody odbywają się warsztaty, eksperymenty, zajęcia proekologiczne, prozdrowotne i inne. Placówka posiada sześć dużych, estetycznie urządzonych sal dydaktycznych, wyposażonych w nowoczesne zabawki edukacyjne, pomoce dydaktyczne, kąciki zabaw dobrane do wieku dziecka. Przedszkole dysponuje również dobrze wyposażoną salą do integracji sensorycznej, a także gabinetami psychologa, logopedy i terapeuty pedagogicznego. Nowocześnie urządzona kuchnia serwuje zdrowe i zróżnicowane posiłki, z możliwością stosowania diet eliminacyjnych. Pełny pasji i zaangażowania zespół nauczycielski stwarza przedszkolakom warunki do wszechstronnego rozwoju, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Kadra przedszkolna zapewnia dzieciom profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa. Dba o pielęgnowanie mocnych stron dziecka i poszanowanie indywidualnego tempa pracy. Program zajęć urozmaicają wycieczki, teatrzyki i koncerty muzyki poważnej oraz zajęcia dodatkowe: język angielski, warsztaty czytelnicze, zajęcia teatralne, gimnastyczne oraz warsztaty rytmiczno-instrumentalne.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 1
foto Archiwum Przedszkola nr 1

Nasze atuty:
• Bezpieczny plac zabaw i dużo ruchu na świeżym powietrzu
• Profesjonalna kadra pedagogiczna
• Sprawdzony program wychowawczo-dydaktyczny
• Pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
• Dobra współpraca z rodzicami
• Troskliwe podejście do każdego dziecka
• Zdrowe i smaczne posiłki
• Wyremontowany, dobrze wyposażony budynek

Przedszkole nr 2 „Kolorowy Zalesinek” w Piasecznie

Adres: ul. Longinusa 25, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://www.przedszkole-zalesinek.pl
E-mail: przedszkole-zalesinek@wp.pl
Telefon: 22 756 77 67
FB: https://facebook.com/zalesinek2/

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 2
foto Archiwum Przedszkola nr 2

Zapraszamy Państwa dzieci do naszego przedszkola z tradycjami, które charakteryzuje się indywidualnym podejściem do dzieci. Przedszkole „Kolorowy Zalesinek” czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30–17.30. Naszym priorytetem jest, aby wychowankowie umieli w życiu pokonywać trudności i podejmować słuszne decyzje. Aby dzieci wykazywały się pomysłowością, otwartością, żyły w zgodzie ze sobą, przyrodą i wpojonymi zasadami. Harmonijnie rozwijały się pod względem umysłowym, motorycznym i duchowym, były przygotowane do podjęcia obowiązków na kolejnym szczeblu edukacji.
A to, co nas wyróżnia, to to, że podążamy za dziećmi, a nie dzieci za nami. To, że zmieniamy się, jeśli wymaga tego sytuacja – czasy zmieniają się dynamicznie, niektóre z potrzeb dzieci również. To, że bezpieczeństwo dzieci, stabilizacja i mądre granice pozwalają dziecku rozwijać się w pełnym poczuciu akceptacji, tolerancji i empatii. To, że dzieci mają niezwykle szeroki zakres zainteresowań i że podążamy za nimi, organizując w przedszkolu zajęcia ruchowe, muzyczno-rytmiczne, rozszerzony język angielski, warsztaty kulinarne; zapraszamy podróżników, przyrodników, odbywają się koncerty muzyczne, pokazy magiczne, teatrzyki, wyjeżdżamy na wycieczki, organizujemy bale i pikniki rodzinne. To, że wiemy, że zabawa rówieśnicza jest najważniejsza na tym etapie życia i pozwalamy dzieciom bawić się, a nawet zachęcamy je do tego! To, że komunikacja między personelem przedszkola a rodzicami jest fundamentem budowania wspólnego frontu wychowawczego. To, że wspieramy rodziców, bo im czasem bywa ciężko, są zmęczeni, czują, że zawodzą swoje dzieci, a my im mówimy, że są bohaterami i ich dzieci kochają ich nad życie.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 2
foto Archiwum Przedszkola nr 2

Nasze atuty:
• Własna kuchnia i przygotowywanie wszystkich posiłków na miejscu, uwzględniając diety eliminacyjne
• Przepiękny, duży ogród otaczający przedszkole
• Umiejscowienie z dala od głównej ulicy, w zacisznej, zalesionej okolicy
• Domowa atmosfera i kameralność zapewniające poczucie bezpieczeństwa
• Wyjątkowa i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz logopeda, psycholog i pedagog specjalny
• Język angielski pięć razy w tygodniu dla dzieci starszych i cztery razy dla dzieci młodszych
• Realizacja programów własnych (adaptacyjny, zdrowotny, artystyczny i ekologiczny)
• Prowadzenie zajęć z wykorzystaniem technologii komputerowej, tablicy multimedialnej, technologii Bluetooth

Przedszkole nr 3 w Piasecznie

Adres: ul. Jaworowa 4, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://www.przedszkolepodjaworem.pl
E-mail: p3@przedszkolepodjaworem.pl
Telefon: 22 756 77 56

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 3
foto Archiwum Przedszkola nr 3

Witajcie w naszej bajce!
Na skraju miasta, nieopodal strumyka, wśród starych, dostojnych drzew, stoi, pokryte patyną czasu, Przedszkole pod Jaworem. Przez wszystkie cztery pory roku rozbrzmiewa wesołym gwarem. To Krasnale, Skrzaty i Jaworki od świtu do zmierzchu bawią się, krzątają i miło spędzają czas w zakątkach swojego domu.
Gdy sprzyja aura, radośnie bawią się w Jaworowym Lesie. Codziennie troszczą się o swoich przyjaciół zamieszkujących piękny ogród – jeże, wiewiórki, ptaki… Nikogo nie zostawiają bez pomocy, nie zaśmiecają środowiska, nie są obojętne na cudze cierpienia, nikogo nie pozostawiają samotnym.
Mieszkańcy Przedszkola pod Jaworem są bardzo ciekawi świata – jego smaków, barw, dźwięków i zapachów; poznają go wszystkimi zmysłami: zadają mnóstwo pytań, a odpowiedzi poszukują, wędrując po okolicy i wybierając się w dalsze podróże. Czytają książki, eksperymentują, prowadzą hodowle i obserwują otaczającą przyrodę.
Gdy burczy im w brzuszkach, częstują się przepysznymi, zdrowymi posiłkami przygotowanymi w Jaworowej Kuchni.
Jaworowe Przedszkolaki mają swoje bardzo ważne rodzinne święta, na które zapraszają zaprzyjaźnionych gości i bawią się wspólnie z nimi w przedszkolu i na Jaworowej Polanie. Wszyscy mieszkańcy Przedszkola pod Jaworem przestrzegają Kodeksu, czyli zbioru zasad dobrego postępowania.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 3
foto Archiwum Przedszkola nr 3

Nasze atuty:
• Unikalne położenie w lesie, nad strumykiem, w otoczeniu zalesiańskiej przyrody
• Możliwość prowadzenia obserwacji przyrody w naturalnym środowisku i jej wielozmysłowego doświadczania: zapachy lasu, ptasie koncerty, wizualne wrażenia plastyczne związane z przemiennością pór roku
• Niepowtarzalna atmosfera zabytkowego domu z tradycjami
• Sala integracji sensorycznej, gabinet logopedyczny, psychologiczny
• Plac zabaw zlokalizowany w lesie na naturalnym podłożu, certyfikowane urządzenia zabawowe
• Jaworowa strefa zmysłów, ścieżka dydaktyczna „Poznaj rośliny w Jaworowym Lesie”, ogród warzywny, stołówka pod chmurką
• Smaczne posiłki z przedszkolnej kuchni
• Autorskie projekty własne i ogólnopolskie: „Wielozmysłowe Ćwiczenia Umysłu Przedszkolaka”, „Z Fenkiem w świecie emocji i wartości”
• Tradycje przedszkola: Dożynki Jesienne na Jaworowej Polanie, Noc Kupały – Sobótka w Jaworowym Lesie, Jaworowa Sportowa Olimpiada Zimowa

Przedszkole nr 4 w Piasecznie

Adres: ul. Fabryczna 13, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://przedszkole4.piaseczno.eu
E-mail: przedszkole.4.fabryczna@interia.eu
Telefon: 22 756 78 65

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 4
foto Archiwum Przedszkola nr 4

Przedszkole nr 4 to pięciooddziałowa placówka mieszcząca się w centrum Piaseczna. Do przedszkola uczęszcza 125 dzieci, którymi zajmują się wykwalifikowani nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele współorganizujący kształcenie i pedagog specjalny, psycholodzy, logopeda oraz terapeuta integracji sensorycznej. Placówka posiada tytuł „Lidera Dobrostanu”.
Przedszkole mieści się w dwupoziomowym budynku otoczonym dużym ogrodem wyposażonym w atestowany sprzęt. Znajduje się tam również „ogród zmysłów” przeznaczony do rozwijania integracji sensorycznej oraz podwyższone grządki do działań ogrodniczych. Przedszkole dysponuje własną kuchnią, a dzieci zjadają codziennie cztery pełnowartościowe posiłki.
Przedszkole posiada pięć dużych i jasnych sal wyposażonych w komputery i rzutniki oraz tablicę multimedialną, a także gabinety do pracy indywidualnej oraz salę integracji sensorycznej. W naszej placówce umożliwiamy dzieciom z opinią i/lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dostęp do wysokiej jakości kształcenia i dajemy szansę na osiągnięcie sukcesu na miarę swoich indywidualnych możliwości. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego z uwzględnieniem kompetencji kluczowych w warunkach bezpiecznych i przyjaznych oraz w oparciu o przestrzeganie praw dziecka.
Dzięki staraniom kadry, przedszkole koncentruje się na edukacji przyrodniczej – posiada własny ogród warzywny i co roku bierze udział w wielu ogólnopolskich projektach i konkursach, a także ciekawych wycieczkach. W 2023 roku przedszkole dołączyło do programu Erasmus+, realizuje także programy własne i innowacje. Przedszkole aktywnie współpracuje z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 4
foto Archiwum Przedszkola nr 4

Nasze atuty:
• Wykwalifikowana kadra
• Realizowanie PPWP z uwzględnieniem kompetencji kluczowych
• Realizowanie zaleceń zawartych w opiniach i orzeczeniach
• Dobrze wyposażone, przestronne sale
• Duży plac zabaw
• Ogród zmysłów i miejsca do działań ogrodniczych
• Własna kuchnia
• Gabinety specjalistów i sala integracji sensorycznej
• Udział w ogólnopolskich konkursach i projektach, w tym w programie Erasmus+

Przedszkole nr 5 w Piasecznie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie

Adres: ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://cempiaseczno.edu.pl
E-mail: sekretariat@cempiaseczno.edu.pl
Telefon: 22 484 26 00
FB: https://www.facebook.com/piaseczno.cem

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 5
foto Archiwum Przedszkola nr 5

Przedszkole nr 5 w Piasecznie stawia sobie za cel stworzenie bezpiecznego środowiska przyjaznego każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Obecnie w przedszkolu jest 11 oddziałów. Dzieci mają do dyspozycji dwa ogrodzone place zabaw, bogato wyposażone w atrakcyjne przyrządy, ścieżkę sensoryczną, zadaszoną altanę oraz boiska. Sale przedszkolne są przestronne, kolorowe, wyposażone w materiały edukacyjne i zabawki oraz sprzęt multimedialny. Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną, wyposażoną w nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie, salę integracji sensorycznej, zaprojektowaną z myślą o stymulowaniu zmysłów i rozwijaniu umiejętności oraz salę wyciszeń, gdzie dzieci mogą znaleźć spokój i odprężyć się. Kadra pedagogiczna naszego przedszkola to zespół doświadczonych i zaangażowanych nauczycieli, posiadających wysokie kwalifikacje, które stale poszerzają, a także pasję do pracy z dziećmi. Podczas zajęć wykorzystują różnorodne formy i metody pracy, dostosowując je do wieku i możliwości psychoruchowych dzieci. Stosują wiele innowacyjnych rozwiązań, np. zabawy z ozobotami, tablice multimedialne, monitory interaktywne, magiczny dywan. Nauczycielki włączają się w szereg ogólnopolskich projektów edukacyjnych (m.in. „20 minut dla matematyki”, „Uczymy dzieci programować”) oraz tworzą własne programy i innowacje. Oferujemy zajęcia: z języka angielskiego, umuzykalniające, korekcyjno-kompensacyjne, społeczno-emocjonalne, rewalidacyjne, integracji sensorycznej, pomoc logopedyczną oraz opiekę pedagoga specjalnego. Wspieramy wszechstronny rozwój talentów i zdolności każdego dziecka, organizując liczne warsztaty, dni nietypowe, konkursy. Współpracujemy z Biblioteką Główną, Multicentrum oraz ze szkołą na wielu płaszczyznach – od zajęć z uczniami, spotkań bibliotecznych, poprzez możliwość korzystania z hali sportowej. Współpracujemy z rodzicami, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 5
foto Archiwum Przedszkola nr 5

Nasze atuty:
• Tytuł „Lidera Dobrostanu”
• Bezpieczna, pełna ciepła i akceptacji atmosfera
• Nowoczesny plac zabaw
• Przestronne, dobrze wyposażone sale dydaktyczne
• Kuchnia uwzględniająca specyficzne diety
• Zajęcia z logopedą i terapeutą SI
• Sala integracji sensorycznej i sala wyciszeń
• Opieka pedagoga specjalnego
• Doświadczona kadra pedagogiczna
• Udział w programie Erasmus+

Przedszkole nr 6 w Głoskowie

Adres: ul. Parkowa 8, 05-503 Głosków-Letnisko
Strona www: https://www.przedszkole-gloskow.pl
E-mail: przedszkole-gloskow@wp.pl
Telefon: 22 757 81 82

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 6
foto Archiwum Przedszkola nr 6

Przedszkole nr 6 w Głoskowie od 1975 roku zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czuje się ono kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu i radzenia sobie z porażkami. Kształtujemy w sposób wszechstronny osobowość dziecka oraz wyrównujemy niedobory psychofizyczne w indywidualnej pracy wspierającej. Głównym priorytetem pracy nauczycieli w naszym przedszkolu jest dobro dzieci, bezpieczeństwo, budowanie wiary we własne możliwości, rozwijanie aktywności twórczej, pobudzanie ich zainteresowań i możliwości intelektualnych.
Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30–17.30. Czas pracy przedszkola wynosi 11 godzin dziennie, w tym 5 godzin bezpłatnego pobytu. Liczy 5 oddziałów, do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Placówka funkcjonuje cały rok, od 1 września do 31 sierpnia, z wyjątkiem przerw ustalonych przez Organ Prowadzący. Dzieci korzystają z trzech posiłków przygotowanych na miejscu: 9.00 – śniadanie, 12.00 – obiad, 14.30 – podwieczorek, a po godzinie 16.00 podawane są owoce.
W skład kadry pedagogicznej placówki wchodzą nauczyciele, logopeda, pedagog specjalny, psycholog i terapeuta SI. Nauczyciele przedszkola to zespół kompetentnych, wykwalifikowanych i kreatywnych pedagogów, posiadających wymagane wykształcenie wyższe uprawniające do pracy z dziećmi w przedszkolu.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 6
foto Archiwum Przedszkola nr 6

Nasze atuty:
• Własna kuchnia – zdrowe posiłki
• Duży i nowocześnie urządzony plac zabaw
• Sala integracji sensorycznej
• Jasne, przestronne oraz estetycznie i kolorowo urządzone sale poszczególnych grup, z bezpośrednim dostępem do łazienki
• Współpraca z Biblioteką Publiczną w Piasecznie – Filią w Głoskowie
• Realizacja projektów czytelniczych
• Udział w konkursach przedszkolnych, gminnych oraz konkursach organizowanych przez różne instytucje z terenu gminy
• Organizacja, we współpracy z rodzicami, szeregu uroczystości, imprez okolicznościowych, wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi
• Organizacja warsztatów plastycznych i ruchowych w ramach integracji dzieci – rodzice – nauczyciele

Przedszkole nr 7 w Zalesiu Górnym

Adres: ul. Młodych Wilcząt 7, 05-540 Zalesie Górne
Strona www: https://zalesiolandia.edupage.org
E-mail: kontakt@zalesiolandia.pl
Telefon: 22 726 65 50
FB: https://www.facebook.com/zalesiolandia

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 7
foto Archiwum Przedszkola nr 7

Nasze przedszkole, czynne w godzinach 6.30–17.30, położone jest w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Kadra pedagogiczna to osoby z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym, pełnym empatii podejściem do dzieci. Nauczyciele realizują własne autorskie programy, dbając o wszechstronny rozwój wychowanków.
Przedszkole od 2016 roku realizuje program Erasmus+, który przekłada się na prowadzenie języka angielskiego w korelacji z arteterapią, bajkoterapią i muzykoterapią.
Język angielski prowadzony jest we wszystkich grupach według ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny!”.
Rytmika w placówce prowadzona jest dwa razy w tygodniu w każdej grupie.
W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści: logopeda, psycholog, pedagog specjalny, którzy wspomagają codzienną pracę nauczyciela.
Przedszkole jest nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone, posiadamy wyposażone w specjalistyczny sprzęt sale do indywidualnej pracy z dzieckiem (sala multimedialna, pokój zabaw kreatywnych z Musiconem). Proponujemy wiele ciekawych zajęć i aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci uczą się tu i poznają świat przez zabawę w pięknym, przestronnym ogrodzie. Przedszkole posiada własną kuchnię i przygotowuje codziennie zdrowe i smaczne posiłki.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 7
foto Archiwum Przedszkola nr 7

Nasze atuty:
• Profesjonalna kadra
• Specjaliści: logopeda, psycholog, pedagog specjalny
• Język angielski
• Rytmika
• Arteterapia
• Program Erasmus+
• Własna kuchnia przygotowująca pyszne i zdrowe posiłki
• Piękny, przestronny ogród
• Sale do pracy indywidualnej z dzieckiem
• Nowoczesny i dobrze wyposażony budynek

Przedszkole nr 8 w Piasecznie

Adres: ul. Księcia Józefa 19, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://naszaosemka.pl
E-mail: przedszkole8piaseczno@gmail.com
Telefon: 22 750 41 82

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 8
foto Archiwum Przedszkola nr 8

Przedszkole nr 8 w Piasecznie, czyli nasza „Ósemka”, położone jest w przepięknej leśnej otulinie, gdzie z dala od miejskiego zgiełku spotyka się grono dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, które podzielone na 7 oddziałów, z wrodzoną sobie ciekawością, pod kierunkiem wykwalifikowanej i pełnej pasji kadry, każdego dnia wyrusza w świat przygód i dziecięcej fantazji. Wraz z rosnącymi potrzebami dzieci wzrasta również liczba specjalistów wspomagających ich rozwój, takich jak psycholodzy, logopedzi oraz pedagog specjalny.
Absolwenci Przedszkola nr 8 w Piasecznie to laureaci wielu ogólnopolskich i lokalnych konkursów, przeglądów i turniejów sportowych. „Ósemka” codziennie kusi pięknymi aromatami, które wydostają się z przedszkolnej kuchni, na co dzień zdrowej i ekologicznej. Turystyka to drugie imię „Ósemki”. Podczas pieszych wycieczek poznajemy najbliższe otoczenie, a także zdobywamy punkty na odznakę turystyczną „Siedmiomilowe buty”.
Wchodząc do „Ósemki”, nie spodziewacie się, ile ona może w sobie kryć tajemnic. To miejsce, które inspiruje, budzi refleksję, uruchamia wyobraźnię. Jednocześnie można w niej odpocząć i wiele się nauczyć. Każda pora roku jest tu wyjątkowa, a każdy miesiąc zachęca do różnorodnych działań. Ogromny teren, a w nim „Ogród czterech żywiołów – przyrodnicze centrum zdrowia, nauki i relaksacji”, zachęca do częstego obcowania z przyrodą. W naszym przedszkolu NIE pracujemy na pakietach. Cała praca edukacyjna skupia się wokół projektów badawczych i edukacyjnych, wynikających z rocznych planów pracy tworzonych przez nauczycieli.
Nasze motto to słowa Janusza Korczaka: „Pozwólmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może”.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 8
foto Archiwum Przedszkola nr 8

Nasze atuty:
• Warsztaty teatralne
• Zajęcia z języka migowego
• Duży zielony teren
• Własna kuchnia – zdrowe posiłki (uwzględniamy diety)
• Sala integracji sensorycznej
• Brak pakietów – praca metodą projektów badawczych oraz edukacyjnych
• Ścieżki sensoryczna i muzyczna w ogrodzie przedszkolnym
• „Ogród czterech żywiołów – przyrodnicze centrum zdrowia, nauki i relaksacji”
• Zajęcia ze specjalistami: SI, rewalidacja, terapia pedagogiczna

Przedszkole nr 9 w Piasecznie

Adres: ul. M. Przesmyckiego 100/101, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://przedszkole9piaseczno.pl
E-mail: przedszkole9.piaseczno@gmail.com
Telefon: 22 756 22 97
FB: https://www.facebook.com/Przedszkole9Piaseczno/

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 9
foto Archiwum Przedszkola nr 9

Nasze przedszkole, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00–17.30, mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku usytuowanym na obszernej działce, z dala od ruchliwych ulic. Znaczną część terenu placówki zajmuje duży zadrzewiony plac zabaw, który pozwala dzieciom na spędzanie czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Przedszkole jest miejscem sympatycznym, życzliwym, kolorowym i bezpiecznym dla wszystkich dzieci oraz otwartym na potrzeby i oczekiwania dzieci i ich rodziców.
Zajęcia z dziećmi prowadzą wysoko wykwalifikowani, kreatywni i doświadczeni nauczyciele. Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka, z uwzględnieniem jego potrzeb, a także oczekiwań rodziców. Nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach ruchowych: rytmice, gimnastyce ogólnorozwojowej/zabawach ruchowych, warsztatach kulinarnych i artystycznych, zapewniamy terapię logopedyczną i psychologiczną oraz terapię integracji sensorycznej.
Wszechstronnie przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole, a najmłodszym zapewniamy przyjazny i zrównoważony proces adaptacji do nowych warunków. Naszym założeniem jest, aby nasi wychowankowie byli kreatywni, wrażliwi, odpowiedzialni, komunikatywni oraz posiadali bogatą wyobraźnię twórczą.
Dysponujemy trzema salami do zabaw i zajęć dydaktycznych z tablicą multimedialną, meblami, pomocami dydaktycznymi i zabawkami dostosowanymi do wieku wychowanków; przy każdej sali jest łazienka. Sale sensoryczna i gimnastyczna są wyposażone w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych i zajęć integracji sensorycznej W naszej kuchni przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 9
foto Archiwum Przedszkola nr 9

Nasze atuty:
• Położenie z dala od ruchliwych ulic, w otoczeniu zieleni i budynków mieszkalnych skutecznie chroniących przed hałasem i zgiełkiem miasta
• Duży zadrzewiony plac zabaw, wyposażony w sprzęt ogrodowy dostosowany do wieku dzieci, który pozwala dzieciom na spędzanie czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku
• Wysoko wykwalifikowana, kreatywna i doświadczona kadra
• Własna kuchnia, w której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki
• Ogród sensoryczny wyposażony w kuchnię błotną oraz ścieżkę sensoryczną
• Dobrze wyposażona sala do ćwiczeń i integracji sensorycznej

Przedszkole nr 10 w Piasecznie

Adres: ul. Nadarzyńska 54, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://przedszkole-10.pl
E-mail: sekretariat@przedszkole-10.pl
Telefon: 22 874 09 02

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 10
foto Archiwum Przedszkola nr 10

Przedszkole nr 10 w Piasecznie wyróżnia się unikalnym podejściem do edukacji, łączy naukę z głębokim szacunkiem dla środowiska naturalnego i promowaniem ekologii. Placówka zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Ekocyrkularni” i certyfikat MasterEko, co świadczy o jej zaangażowaniu w ochronę środowiska. Przedszkole oferuje dzieciom praktyczne doświadczenia ekologiczne w swoim ogrodzie, kształtując w nich proekologiczne nawyki, od segregacji śmieci po dbałość o przyrodę. Oprócz aspektu ekologicznego, przedszkole kładzie nacisk na dobrostan psychiczny dzieci i współpracę z lokalną społecznością, w tym z Centrum Aktywności Seniora – Przystanią Pod Klonami. Takie działania integrują różne grupy społeczne i uczą wzajemnego szacunku. Ponadto pomieszczenia, w których funkcjonujemy na co dzień, zostały zmodernizowane oraz wyposażone w sprzęty multimedialne, m.in. ekrany dotykowe czy tablice multimedialne. Dbamy też o dobre żywienie naszych dzieci. Posiłki przyrządzane są w placówce, dzięki czemu w jak najszerszym zakresie staramy się sprostać indywidualnym potrzebom żywieniowym dzieci.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 10
foto Archiwum Przedszkola nr 10

Nasze atuty:
• Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat – podkreślenie znaczenia wczesnego wprowadzania dzieci w świat wartości ekologicznych
• Zdobycie pierwszego miejsca w konkursie ekologicznym „Ekocyrkularni” – osiągnięcie znaczącego sukcesu w dziedzinie ekologii
• Uzyskanie certyfikatu MasterEko do 2025 roku – potwierdzenie zaangażowania przedszkola w działania proekologiczne
• Ogród przedszkolny jako miejsce edukacji i obserwacji przyrodniczych – wykorzystanie przestrzeni zewnętrznej do celów edukacyjnych
• Zaangażowanie w długofalowe działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – dążenie do trwałej zmiany i wpływu na środowisko
• Współpraca z lokalnym środowiskiem, w tym z Centrum Aktywności Seniora – Przystanią Pod Klonami – integracja międzypokoleniowa i społeczna
• Holistyczny rozwój każdego dziecka z indywidualnym podejściem pedagogów oraz specjalistów – personalizacja edukacji i wsparcie wszechstronnego rozwoju

Przedszkole nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie

Adres: ul. Nefrytowa 14, 05-500 Piaseczno
Strona www: https://przedszkole-nefrytowa.edu.pl
E-mail: sekretariat@przedszkole-nefrytowa.edu.pl
Telefon: 22 750 77 50

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 11
foto Archiwum Przedszkola nr 11

Kolorowy budynek przedszkola „Nefrytowy Zakątek” zlokalizowany jest na terenie spokojnego, zielonego osiedla „Przy Kamieniu”. W przedszkolu istnieje 6 grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Placówka posiada duże, widne sale dydaktyczne, każdą z osobnym węzłem sanitarnym oraz schowkiem pomocy dydaktycznych. W budynku mieszczą się dobrze wyposażone sale zajęć indywidualnych, salka logopedy i psychologa. Teren przyległy stanowią dwa place zabaw oraz bezpieczne boisko do mini piłki nożnej i koszykówki. Do przedszkola administracyjnie należy też drugie, duże boisko, wykorzystywane do organizacji imprez kulturalnych oraz sportowych. Posiadamy również własną kuchnię przygotowującą zdrowe posiłki dla dzieci pod czujnym okiem pani dietetyk (realizujemy diety eliminacyjne).
Wykwalifikowana, stale podnosząca swoje umiejętności kadra nauczycielska zapewnia właściwy rozwój dzieci oraz ich przygotowanie do kolejnego etapu edukacyjnego, jakim jest szkoła. Realizujemy liczne projekty autorskie, bierzemy udział w projektach ogólnopolskich (np. „Uczymy dzieci programować”) czy międzynarodowych (np. „Wirtualne podróże”, „Magiczna moc bajek”, program edukacji żywieniowej „The EIT Food School Network”). Organizujemy imprezy z udziałem rodziców, konkursy, do których zapraszamy dzieci z gminnych przedszkoli, współpracujemy z organizacjami i placówkami kulturalno-oświatowymi działającymi na terenie gminy. Wszystkie te działania wzbogacają realizację podstawy programowej i czynią z naszego przedszkola atrakcyjną placówkę oświatową.

 

Prezentacja oferty gminnych przedszkoli publicznych - przedszkole nr 11
foto Archiwum Przedszkola nr 11

Nasze atuty:
• Tytuł „Lidera Dobrostanu”
• Uczestnictwo w akredytacji Erasmus+ (od tego roku)
• Dwa place zabaw i dwa boiska do dyspozycji dzieci
• Własna kuchnia przygotowująca smaczne i zdrowe posiłki pod okiem dietetyka
• Tytuły „Przedszkola Talentów” oraz „Przedszkola Promującego Zdrowie”
• Lokalizacja w sąsiedztwie kameralnego, zielonego osiedla
• Udział w licznych projektach ogólnopolskich i międzynarodowych

Piaseczno dla edukacji logo