Projekt integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi

492
Projekt WTZ

29 maja 2019 roku ruszyła kolejna edycja największego w Gminie Piaseczno projektu integracyjnego skierowanego do młodzieży z klas VII i VIII szkół podstawowych, realizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Piasecznie.

Program przyjął formę warsztatów, podczas których uczniowie mogą doświadczyć trudności życia codziennego osób z niepełnosprawnością. To uczestnicy terapii prowadzonej przez WTZ w pewnych fragmentach programu stają się prowadzącymi warsztaty, zaprojektowane w taki sposób, aby na bieżąco reagować na potrzeby młodzieży, która ma ogromny wpływ na przebieg zajęć.
Warsztaty zostaną przeprowadzone w 8 klasach szkół publicznych z terenu Gminy, pierwsze odbyły się w Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Józefosławiu – kl VII d.
Tego typu działania dla osób z niepełnosprawnością to świetna forma terapii społecznej, a dla młodzieży często pierwsza w życiu szansa na kontakt z takimi osobami, które są później opisywane w ankietach “są spoko” i tak “na prawdę to całkiem normalne osoby”.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Piaseczno.

Grzegorz Szymański
Zastępca kierownika
Warsztat Terapii Zajęciowej KSN AW
ul. Modrzewiowa 2, 05-501 Piaseczno
ul. Ks. Sajny 4, 05-530 Góra Kalwaria
http://www-wtz.piaseczno.pl

tel. 22 750 09 71