Projekt społeczny “Przez śmiech do wiedzy- Pokonaj wirusa”

173
Projekt- Pokonaj wirusa
Projekt- Pokonaj wirusa

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim zupełnie nowe pomysły! Firma edukacyjna Wesoły Uniwersytet w ramach projektu społecznego “Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa” chce nauczyć przedszkolaki w naszej gminie m.in. jak walczyć z wirusami w sezonie grypowym. Zachwycający świat drobnoustrojów nie musi być groźny, jeśli tylko utrwalimy podstawowe nawyki profilaktyki antybakteryjnej i antywirusowej. Projekt realizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Czego mogą spodziewać się dzieci? Dobrej zabawy, ponieważ projekt realizowany jest w formule “przez śmiech do wiedzy”. Wesoły Uniwersytet znany jest z prowadzenia warsztatów przyrodniczych, a także filmów dydaktycznych w formie kabaretu edukacyjnego. Przekazana w atrakcyjnej formie solidna dawka wiedzy na temat profilaktyki sprawi, że dzieci poczują się bezpieczniejsze i bardziej zmobilizowane do przestrzegania dobrych nawyków.

W ramach ww. projektu chętne przedszkola w naszej gminie bezpłatnie otrzymają film “Wycieczka do niewidzialnego świata” i grę planszową do samodzielnego złożenia ” Pokonaj złe bakterie i wirusy”.

Wszystkie przedszkola chcące wziąć udział w projekcie zapraszamy do kontaktu z organizatorem: Michał Zawada, tel.: 538 434 894