Przebudowa dróg wokół szkoły w Złotokłosie

1613
Szkoła Złotokłos
foto Maciej Wesołowski

Rozpoczynają się prace przy przebudowie dróg w otoczeniu szkoły w Złotokłosie. Celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

Rozpoczynająca się właśnie inwestycja drogowa w Złotokłosie, obejmie przebudowę ulic Traugutta i Grójeckiej. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa uczniów. Dzięki inwestycji drogi zyskają chodniki i ścieżki rowerowe, pojawią się też skrzyżowania na wyniesieniu, wyznaczone zostaną także miejsca postojowe dla rodziców.

Inwestycja obejmuje również budowę odwodnienia, kanału technologicznego i oświetlenia ulicznego oraz budowę i przebudowę sieci: wodno-kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych. W związku z tym fragment ulicy Traugutta od skrzyżowania z ul. Kostki (wraz ze skrzyżowaniem) oraz ul. Grójecka zostaną zamknięte dla ruchu z zapewnieniem dostęp do posesji zlokalizowanych przy zamkniętych ulicach. Dojazd i wejście do szkoły zapewnione jest od strony ul. Runowskiej. Parking zlokalizowany jest przy ul. Kostki w rejonie skrzyżowania z ul. Runowską. Gmina wyznaczy bezpieczne, wygrodzone dojście dla uczniów od parkingu wzdłuż ogrodzenia stadionu od strony ul. Runowskiej aż do wejścia do szkoły. Na tym odcinku ul. Runowskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Wyznaczone zostanie również miejsce, w którym autobus szkolny będzie zatrzymywać się w sposób umożliwiający uczniom bezpieczne wsiadanie i wysiadanie oraz dojście do szkoły.

Zgodnie z informacją Wykonawcy, prace budowlane rozpoczną się 11 stycznia 2023 roku. Koszt inwestycji to 3 689 999,98 zł. Termin zakończenia całej inwestycji to wrzesień 2023 roku, ale prace budowlane powinny się zakończyć w lipcu br.

– Przepraszamy za wiążące się z przebudową uciążliwości, ale wierzymy, że nowa jakość dróg i istotna poprawa bezpieczeństwa w rejonie szkoły w Złotokłosie, wynagrodzi uczniom, rodzicom i pracownikom te przejściowe trudności – mówi wiceburmistrz Robert Widz.