Przebudowa skrzyżowania ulic Millenium i Szkolnej w Głoskowie

4161
Szkolna Millenium Głosków. na zdjęciu skrzyżowanie dróg z drona.
foto Maciej Wesołowski

We wtorek 9 maja 2023 r. rozpoczną się prace przy przebudowie fragmentu ulic Millenium i Szkolnej w Głoskowie. W pierwszym etapie zamknięta dla ruchu zostanie ulica Szkolna na odcinku od ul. Millenium do mostu nad Strugą.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w okolicach szkoły w Głoskowie. Prace drogowe obejmą przebudowę odcinka ulicy Szkolnej od mostu aż do skrzyżowania z ulicą Millenium oraz fragmentu ulicy Millenium od skrzyżowania z ul. Szkolną aż za skrzyżowanie z ul. Korczunkową. W ramach inwestycji przebudowane zostaną sieci podziemne, powstanie szeroki chodnik, bezpieczne przejścia dla pieszych, zatoki przystankowe oraz strefa Kiss&Ride przy parkingu na ul. Szkolnej.

W dniu 9 maja 2023 r. wykonawca rozpocznie prace budowlane na ul. Szkolnej, która zostanie zamknięta dla ruchu od skrzyżowania z ul. Millenium do mostu nad rzeką Strugą. Zapewniony będzie jedynie dojazd do posesji. Wykonawca deklaruje również umożliwienie dojazdu do parkingu przy ul. Szkolnej, trzeba jednak się liczyć z tym, że będą się zdarzały okresy, w których dojazd ten będzie niemożliwy ze względu na prowadzone aktualnie prace budowlane. Dojazd i dojście do szkoły będzie możliwe od strony ulicy Millenium.

Prace budowlane na ul. Szkolnej mają potrwać do końca czerwca br. Następnie rozpoczną się główne prace drogowe przy ul. Millenium. Wcześniej wykonawca zajmie się jedynie przebudową sieci podziemnych po zachodniej stronie jezdni ul. Millenium.


Film pokazuje obecny wygląd skrzyżowania oraz obowiązującą organizację ruchu w rejonie szkoły w Głoskowie. Film nie zawiera dialogów.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie budowy oraz cierpliwość. Zgodnie z umową wykonawca ma zakończyć całą inwestycję do końca wakacji. Mamy nadzieję, że od września 2023 roku uczniowie szkoły będą mogli już wygodnie i bezpiecznie docierać do szkoły.

objazd Szkolna Głosków
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z zamknięciem skrzyżowania ul. Millenium i Szkolnej zmianie ulegnie trasa linii 727.  Do czasu zakończenia prac budowlanych autobusy w obu kierunkach będą jeździły ulicą Lipową, a trasa zostanie wydłużona do przystanku Władysławów. Szczegóły w komunikacie ZTM poniżej.

W związku z przebudową ulicy Szkolnej w Głoskowie od dnia 09.05.2023 r. linie 727 oraz L-5 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Zmiany trasowe

727

Dotychczasowe kursy do krańca GŁOSKÓW-SZKOŁA wydłużone zostają do krańca WŁADYSŁAWÓW:
METRO WILANOWSKA – … – Gołków: Gołkowska – Bąkówka: Lipowa – Głosków: Lipowa (powrót: Lipowa – Bąkówka: Lipowa – Gołków: Gołkowska)  – Abramowicza – Rybna – Wola Gołkowska: Rybna – Gościniec – Robercin: Gościniec – Kuleszówka: Wojska Polskiego – Władysławów: Wojska Polskiego – WŁADYSŁAWÓW

Dotychczasowe kursy do krańca GŁOSKÓW-SZKOŁA przez Bąkówkę i Robercin wydłużone zostają do krańca WŁADYSŁAWÓW:
METRO WILANOWSKA – … – Gołków: Gołkowska – Bąkówka: Lipowa – Asfaltowa – Gołków: Gościniec – Wola Gołkowska: Gościniec – na rondzie w prawo – Gościniec – Robercin: Gościniec  – Kuleszówka: Wojska Polskiego – Władysławów: Wojska Polskiego – WŁADYSŁAWÓW

Trasa dotychczasowych kursów do krańca CM. POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD. pozostaje bez zmian.

W kierunku krańca METRO WILANOWSKA obowiązuje następująca trasa zmieniona:
CM. POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD./WŁADYSŁAWÓW – … – Wola Gołkowska: Rybna – Abramowicza – Lipowa -Bąkówka: Lipowa – Gołków: Gołkowska – Piaseczno: Gołkowska – … – METRO WILANOWSKA

L-5

Linia wydłużona zostaje do krańca CM. POŁUDNIOWY BRAMA PŁD.:
Piaseczno: URZĄD MIASTA – … – Władysławów: Wojska Polskiego (bez wjazdu na kraniec WŁADYSŁAWÓW) – Kuleszówka: Masztowa – jezdnia przy Cmentarzu – Antoninów: CM. POŁUDNIOWY BRAMA PŁD.

Zmiany przystankowe

Zawiesza się funkcjonowanie przystanku GŁOSKÓW-SZKOŁA 01.

Uruchamia się przystanki:

  • LIPOWA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku na ulicy Lipowej w miejscowości Głosków ok. 150 metrów za skrzyżowaniem z ul. Szkolną w kierunku miejscowości Bąkówka. Obowiązywał on będzie jako na żądanie dla linii 727
  • OGRODOWA 52 zlokalizowany na istniejącym chodniku na ulicy Lipowej w miejscowości Bąkówka ok. 40 metrów za skrzyżowaniem z ul. Asfaltową w kierunku ulicy Topolowej. Obowiązywał on będzie jako stały dla linii 727

Zmiany rozkładowe

Od dnia 09.05.2023 r. kursowanie linii 727 i L-5 odbywało się będzie według zmienionych rozkładów jazdy.

Prosimy pasażerów o wnikliwe zapoznanie się z informacjami ZTM Warszawa i weryfikację rozkładów jazdy, które będą sukcesywnie aktualizowane na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego: www.wtp.waw.pl.