Przedsiębiorcy zasilają konto zbiórki dla uchodźców. Na zdjęciu burmistrz, wiceburmistrz, przedstawiciele firmy oraz symboliczny czek.
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Firma Reichle&De-Massari Polska Sp. z o.o. wpłaciła na gminne konto dedykowane pomocy dla Ukrainy kwotę 15 377,14 zł. Dziękujemy w imieniu osób dotkniętych wojną, które wesprzemy wykorzystując przekazane środki finansowe.

Firma Reichle&De-Massari Polska Sp. z o.o. swoją siedzibę ma wprawdzie na Ursynowie, ale dzięki inicjatywie radnego Artura Maickiego, który pracuje w przedsiębiorstwie, przekazał środki finansowe na wsparcie uchodźców z Ukrainy właśnie do Gminy Piaseczno.

Jak podkreślił Prezes Zarządu Andrzej Zagólski, przelew na specjalne konto Gminy dedykowane pomocy dla Ukrainy, to kolejna forma pomocy udzielanej przez firmę.

– Zachęcamy do wsparcia obywateli Ukrainy również nasze siostrzane firmy z innych krajów europejskich. Przymierzamy się też do wsparcia pracowników naszego zaprzyjaźnionego dystrybutora na Ukrainie. Firma bowiem przerwała działalność w związku z działaniami wojennymi. Wspieramy też naszych pracowników pochodzących z Ukrainy i ich bliskich – mówił Andrzej Zagólski.

Gmina wie, jak dobrze wykorzystać pieniądze dla uchodźców

Firma zdecydowała o przekazaniu środków finansowych na specjalne konto Gminy Piaseczno, żywiąc przekonanie, że samorząd zarządzający organizacją pomocy dla uchodźców na naszym terenie, wykorzysta pieniądze na to, co będzie najbardziej potrzebne w danym momencie.

– Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Korzystamy na razie głównie z darów przekazywanych przez mieszkańców, lokalne firmy czy sklepy oraz pomoc, która dociera do nas z Europy, ale świadomość, że w razie potrzeby możemy uzupełnić magazyn o niezbędne produkty dzięki zgromadzonym na koncie środkom, jest bardzo ważna – podkreśliła wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – A bez wątpienia kilka tysięcy osób, które zatrzymały siew  naszej gminie będzie potrzebować pomocy jeszcze przez dłuższy czas.

Na zdjęciu symboliczny zcek, z flagami kilku państw europejskich.Symboliczny czek, odzwierciedlający kwotę 15 377,14 zł, która już wpłynęła na gminne konto „Piaseczno dla Ukrainy”, przekazali wiceburmistrz Hannie Kułakowskiej-Michalak Andrzej Zagólski – Prezes Zarządu firmy Reichle&De-Massari Polska Sp. z o.o., Artur Maicki – Dyrektor Finansowy, Agnieszka Kowalska – HR Manager i Anna Janowiak – Office Manager.

Zachęcamy do wpłat na konto “Pomoc dla Ukrainy”

Zachęcamy do wpłat na konto, zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Pieniądze przekazane przez darczyńców zostaną przeznaczone na organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Dane do przelewu:

Gmina Piaseczno ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno

Bank Pekao S.A. nr konta: 03 1240 6292 1111 0011 1200 1949

Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT: PKOPPLPW

Tytuł przelewu: Piaseczno dla Ukrainy