Przedszkolaki poznają Polskę z Krecikiem

1593

Urząd Miasta odwiedziły w czwartek 8 lutego dzieci z przedszkola Akwarella, aby dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, w którym żyją, oraz o tym, co robi Burmistrz.

Motywacją do odwiedzin było uczestnictwo Przedszkola Akwarella w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”. Krecik wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Częstochowie i przemierza tysiące kilometrów, by wspólnie z dziećmi poszerzać wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą, i pobudzać zainteresowanie innymi miejscami w Polsce.
Teraz Krecik, przebywając w Piasecznie, pomógł przedszkolakom zwiedzić piaseczyński magistrat. Pani wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak przyjęła całą grupę serdecznie, opowiedziała dzieciom kim jest, co robi, zapoznała dzieci z najważniejszą osobą w mieście czyli z burmistrzem, a także pokazała najważniejsze miejsca w urzędzie. Dzieci obejrzały krótki film promocyjny Gminy Piaseczno i z racji Tłustego Czwartku poczęstowane zostały pączkami i drobnymi upominkami. Do pamiętnika Krecika wpisał się burmistrz Zdzisław Lis i jego II zastępca czyli pani Hanna Kułakowska-Michalak. Pani wiceburmistrz wręczyła także grupie pakiet z materiałami informacyjno-reklamowymi o Piasecznie, który wypełni walizkę Krecika, a następnie posłuży do przygotowania wystawy zgromadzonych podczas podróży pamiątek.