Przekaż 1,5% podatku w gminie Piaseczno

Przekaż 1,5% mieszkańcom naszej gminy

Przygotowaliśmy podstronę nasi sąsiedzi, na której umieszczamy informacje o naszych mieszkańcach, którzy potrzebują naszego wsparcia poprzez przekazanie im 1,5% podatku dochodowego. Wesprzyj naszych sąsiadów.

Jeżeli mieszkasz na terenie gminy Piaseczno, potrzebujesz 1,5% wsparcia i chciałbyś o tym poinformować innych, to zgłoś się do nas. Prześlij nam kilka słów na swój temat i załącz dodatkowo zdjęcie lub grafikę informującą o możliwości przekazania 1,5% podatku dochodowego. Maila prześlij na adres: urzad@piaseczno.eu z adnotacją, aby przesłać go do Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno.

Wyszukiwarki organizacji, którym możesz przekazać 1,5% podatku:

Pomóż budować lokalną społeczność na terenie gminy Piaseczno. Przekaż 1,5% podatku wybranej Organizacji pozarządowej lub Organizacji Pożytku Publicznego, które funkcjonują na naszym terenie i której chcesz pomóc. Skorzystaj z wyszukiwarki w rejestrze OPP na stronie podatki.gov.pl lub na stronie Portalu Organizacji Pozarządowych pozytek.ngo.pl. Kliknij na wybraną grafikę, która przekieruje Ciebie na oficjalne wyszukiwarki organizacji:

Zweryfikuj KRS i dane przy przekazywaniu 1,5% podatku

Pojawiły się w mediach sygnały o tym, że podatnicy w oficjalnym ministerialnym formularzu nie mogły wybrać konkretnej organizacji pożytku publicznego. Dotknęło to m.in. bardzo popularną wśród podatników i często wybieraną w zeznaniach podatkowych Fundację “Zdążyć z pomocą”.

Problem został rozwiązany i obecnie można bez przeszkód przekazywać 1,5% za pośrednictwem platformy Twój e-PIT. Zespół Pomocy Technicznej Twój e-PIT zapewnia o przywróceniu funkcjonalności platformy.

Przy wypełnianiu swojego zeznania podatkowego za pomocą oficjalnego serwisu podatki.gov.pl, sprawdź, czy wybrana przez Ciebie organizacja pożytku publicznego (OPP) jest widoczna w wyszukiwarce i można ją wpisać do zeznania.

Jak przekazać 1,5% podatku w usłudze Twój e-PIT?

Twój e-PIT usługa dostępna od 15 lutego

 1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz e-Urząd Skarbowy, a potem Twój e-PIT.
 2.  Uwierzytelnij się
  1. Zaloguj się przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną
  2. lub użyj aplikacji mObywatel
  3. lub wpisz swoje dane:
   • PESEL (albo: NIP i datę urodzenia)
   • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2021
   • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2022 roki potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2021 r.
 3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
  1. Jeśli robisz to po raz pierwszy:
   1. wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1,5% podatku
   2. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
   3. zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1,5% podatku
  2. Jeśli chcesz zmienić OPP:
   1. naciśnij przycisk „Wybierz organizację”
   2. wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1,5%
   3. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
   4. zatwierdź tę zmianę
  3. Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:
   1. naciśnij przycisk „wybierz organizację”
   2. nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym
   3. zatwierdź tę zmianę
  4. Zaakceptuj i wyślij zeznanie

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku została przez Ciebie wskazana w zeznaniu, o ile nadal znajduje się w wykazie OPP. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1,5%, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane.

Twój e-PIT wylicza kwotę 1,5% podatku na podstawie aktualnych danych.

 

Jak przekazać 1,5% podatku w usłudze Twój e-PIT?
Jak przekazać 1,5% podatku w usłudze Twój e-PIT?

Film reklamowy prezentujący usługi on-line Urzędu Skarbowego przygotowany przez Ministerstwo Finansów. Film nie zawiera napisów dla osób niesłyszących. Film zawiera audiodeskrypcję dla osób niewidomych.