Przystanek Zalesie 06/2018 (100)

646
Przystanek Zalesie gazeta sołecka Zalesia Górnego
Przystanek Zalesie gazeta sołecka Zalesia Górnego

Wydana została gazeta sołecka Przystanek Zalesie 06/2018 (100). Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

Przystanek Zalesie – jubileuszowy setny numer

Oddajemy Państwu wyjątkowy numer “Przystanku Zalesie”. To 100 wydanie i jednocześnie dziesięciolecie gazety. Trudno uwierzyć! Piękny jubileusz także z tego powodu, że gazeta istnieje tylko dzięki ludzkiemu uporowi. Temu najlepszemu z najlepszych. Ileż z niego wynika! Po pierwsze pokazuje liczne grono osób, które systematycznie współpracuje z gazetą i robi to absolutnie bezinteresownie. Autorami są mieszkańcy Zalesia, którzy w barwny i interesujący sposób przybliżają to, co u nas najlepsze: opisują imprezy kulturalne i sportowe, dzielą się wrażeniami z różnych społecznych działań. A ich przecież bez liku.

“Przystanek Zalesie” to efekt uporu i konsekwencji pani sołtys Ewy Stroińskiej. Ona właśnie stworzyła i utrzymała w dobrej kondycji finansowej tę ważną dla naszego środowiska platformę wymiany informacji i porozumienia między mieszkańcami.

W setnym numerze gazety godne polecenia: Andrzeja Szczygielskiego historia powstania pisma, Joli Hryniewicz opowieść o zalesiańskim dzieciństwie, piękne dzieje państwa Wisłockich w skrócie pióra Krystyny Staweckiej, znakomity artykuł Stanisława Szczycińskiego o muzyce i sporcie, refleksje Jacka Dulnego o tym, jak dobrze żyć w Zalesiu i arcyciekawy tekst o myśleniu komputacyjnym autorstwa Marty Ryżak. Wszystkie teksty w tym numerze są ważne, bowiem pokazują, jak bogate i prężne społecznie jest nasze środowisko.

Dziękujemy naszym czytelnikom za sympatię i wierność. Mam nadzieję, że lektura 100 Przystanku Zalesie będzie dla Państwa przyjemnością i powodem do historycznych i nie tylko refleksji.

Magdalena Kamińska – redaktor naczelna