Puchar Świata w Kickboxingu – Insbruck 2023

802

19 marca 2023 roku zakończył się w austriackim Insbrucku Puchar Świata w Kickboxingu. W jednym z największych turniejów na Świecie startowało 10 zawodników X fight Piaseczno.

4 medale wywalczyli zawodnicy Piaseczyńskiego klubu w pierwszym dniu zawodów, podczas walki w formule Pointfighting. Po najcenniejsze trofeum sięgnęły 2 zawodniczki: Nadia Korda oraz Julia Marczyńska. Nadia wśród dzieci w kat. 27kg, zdobyła złoty medal a w kat. 30kg dotarła do finału gdzie minimalnie przegrała z zawodniczką z Niemiec. Druga złota medalistka Julia, po wygraniu 4 walk stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. -37kg wśród Kadetek młodszych.

W tej samej kategorii wiekowej lecz w niższej wadze brązowy medal wywalczyła Zosia Przybylska wygrywając w drodze do podium wszystkie wcześniejsze walki przed czasem. Kadetom Starszym udało się wywalczyć 2 brązowe medale w walce ciągłem. O włos od finału był Stanisław Przybylski, który 1 trafieniem przegrał po dogrywce pojedynek ze Szwajcarem w formule Light contact. Drugi brązowy medal zdobył Adam Bachman w formule Kick Light. Adam jednocześnie toczył pojedynki na dwóch planszach w dwóch różnych formułach. Niestety zabrakło tchu w trzeciej kolejnej walce bez chwili odpoczynku aby stanąć na wyższym stopniu podium. Generalnie był to bardzo dobry występ zawodników X fight Piaseczno. Wszyscy pokazali dobre wyszkolenie i serce do walki.