Rekordowej długości domino ułożone z kaset magnetofonowych w nazwę naszego miasta udało się przewrócić i tym samym ustanowić rekord Polski. 

Próba bicia Kasetowego Rekordu polski była jednym z punktów programu tegorocznego Piaseczyńskiego Dnia Retro. W sobotę 23 września w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym Muzeum Kaset we współpracy z Gminą Piaseczno, Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa, Muzeum Piaseczna w organizacji oraz Piaseczyńsko-Grójecką Koleją Wąskotorową i Milanowskim Muzeum Gier i Komputerów przygotowało sporo atrakcji. Oprócz bicia rekordu w programie był m.in. rajd zabytkowych samochodów, wycieczka wąskotorówką z nagrodami, wystawa poświęcona produkowanym w Piasecznie kineskopom czy możliwość zagrania w retro gry komputerowe. I oczywiście wielki tort w kształcie kasety magnetofonowej w związku z obchodzonymi w tym roku 60. urodzinami tego nośnika.

Słowo “Piaseczno” ułożone z kaset magnetofonowych miało aż 138 metrów. To nietypowe domino udało się przewrócić zgodnie z planem, a tym samym Piaseczno może się poszczycić Kasetowym Rekordem Polski.


Reportaż filmowy z Piaseczyńskiego Dnia Retro. Film posiada kwestie dialogowe, więc ma przygotowane napisy.