Rekordowa frekwencja

2815
Burmistrz Zdzisław Łis

Jestem dumny z mieszkańców gminy Piaseczno, że tak licznie wzięli udział w wyborach samorządowych. W niedzielę 21 października wygrała demokracja, czego potwierdzeniem jest najwyższa w historii frekwencja w wyborach lokalnych. W gminie Piaseczno swój obywatelski obowiązek wypełniło 35 471 osób uprawnionych do głosowania co stanowi 60,48 % wyborców. Dla porównania w 2014 roku było nas przy urnach 47,21%. To oznacza, że coraz bardziej bierzemy odpowiedzialność za przyszłość naszej „małej ojczyny” i chcemy mieć wpływ na to jak kształtuje się nasza lokalna rzeczywistość.

W wynikach wyborów dostrzegam też aprobatę tego w jakim kierunku Piaseczno zmieniało się w ostatnich latach. Jestem z tego powodu dumny i żegnam się ze stanowiskiem Burmistrza z podniesioną głową i wielką satysfakcją, że mogłem wpłynąć na to aby żyło się Państwu wygodniej i lepiej. Oczekuję, że mój następca będzie miał wystarczająco dużo siły, zapału, wiedzy i doświadczenia aby sprostać licznym wyzwaniom jakie stoją przed piaseczyńskim samorządem w nadchodzących latach.

Kończąc swoją misję na stanowisku Burmistrza nie opuszczam struktur samorządu. Dzięki Państwa głosom i zaufaniu nadal będę pracował na rzecz społeczeństwa, wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie jako Państwa przedstawiciel w Powiecie Piaseczyńskim.

Jeszcze raz pragnę podziękować radnym obu kadencji 2010-2014 i 2014-2018 za bardzo dobrą i owocną współpracę, a wszystkim moim współpracownikom i pracownikom urzędu oraz podległych jednostek organizacyjnych i miejskich spółek za ciężką pracę i oddanie sprawom gminy.

Dziękuję też Państwu, mieszkańcom gminy, dla których wszystkie te działania prowadzimy -za wyrozumiałość, cierpliwość i życzliwość.

Przed nami jeszcze II tura wyborów na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Udowodnijmy, że ten rekord frekwencji jesteśmy w stanie jeszcze raz pobić. Państwa głos zdecyduje o tym w jakim kierunku rozwijało się będzie nasze miasto przez kolejne 5 lat. Będzie to Państwa autonomiczna decyzja, najważniejsze jednak abyśmy 4 listopada jak najliczniej poszli do urn i samodzielnie zdecydowali o przyszłości Piaseczna i miejscowości wchodzących w skład gminy.

Zdzisław Lis, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno