Relacja z YourTurn3 – pokaż się!

1076
YourTurn3 - pokaż się!
YourTurn3 - pokaż się!

16 czerwca odbyła się już trzecia edycja YourTurn! Organizatorem była Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno oraz Gmina Piaseczno.

W tym roku, jak w poprzednich latach, konferencja miała miejsce w DeSilva Office Center przy ulicy Puławskiej 45b. Po rejestracji i krótkim wstępie rozpoczęły się wykłady. Pierwszą osobą, która wystąpiła, był Matt Olech, który działa na YouTubie od 2010 roku. Opowiedział nam o wszystkim co powinno być istotne dla osoby chcącej założyć swój własny kanał. Porwał uczestników nie tylko świetnym przygotowaniem lecz też niezwykłą charyzmą. Co ciekawe Matt podjął się współpracy z MRG Piaseczno już po raz trzeci.

Kolejnym prelegentem był Tomek Racławski, który rozwinął nam temat „10 lekcji o robieniu rzeczy”. Pokazał nam, że wystarczą tak naprawdę chęci i zaparcie, żeby stworzyć coś niezwykłego. Sam w swojej małej miejscowości stworzył wiele wydarzeń, które chwaliły się wielkim zaangażowaniem.

Po dwóch wystąpieniach przyszedł czas na przerwę kawową, podczas której uczestnicy mieli czas na odpoczynek oraz rozmowę z prelegentami na osobności. Po 45 minutach na scenę wszedł Serafin Pęzioł (z kanału SerafinTV), którego wykład różnił się zdecydowanie od innych. Opowiedział nam jak aktualnie jest na polskim Youtubie oraz o współpracy z różnymi firmami. Podczas swojej wypowiedzi często nawiązywał do kanału Matta Olecha, którym się inspirował na samym początku swojej działalności. YouTuberzy w trakcie prelekcji wymieniali spostrzeżenia i opierali się na swoich doświadczeniach.

Ostatnim prelegentem był Piotr Jasik (GAMETROLL.TV), który opowiedział nam jak tworzyć dobry kontent, który będzie się cieszył oglądalnością, a widzów będzie przyciągała dobra treść.

Po każdym wystąpieniu był czas na Q&A, podczas którego uczestnicy mieli czas aby zadawać pytania. Cały YourTurn miał wspaniały klimat, było wiele konkursów podczas, których uczestnicy wykazali się wielką aktywnością. Osoby koordynujące event zaznaczyły, że mają nadzieję, że już za rok kolejna kadencja postanowi zrobić #YT4!
– Cała praca, którą włożyliśmy, żeby stworzyć YourTurn3 zdecydowanie się opłaciła. Pokonaliśmy wszystkie przeszkody i cóż – jestem z nas dumna! Zrobiliśmy to i możemy pochwalić się kolejną edycją YourTurn! – komentuje całe wydarzenie Weronika Jagielak, I Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.