Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Pod Bateriami

2730
Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Pod Bateriami. na zdjęciu prace budowlane.
foto: Marcin Borkowski

Trwają intensywne prace przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Pod Bateriami na odcinku od Ronda w Gołkowie niemal do projektowanego przez Powiat Piaseczyński ronda na skrzyżowaniu z ul. Dworską.

Gmina Piaseczno realizuje tę inwestycję w porozumieniu z Powiatem Piaseczyńskim, który na początku 2021 roku przejął fragment dawnej drogi wojewódzkiej 722. W ramach prowadzonych obecnie prac po południowej stronie drogi powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 2m, oddzielona od jezdni pasem zieleni. Koszt inwestycji wyniesie 522 750 zł.

– To kolejny odcinek drogi dla rowerów rozwijającej sieć infrastruktury dla rowerzystów realizowanej w Piasecznie. Cieszy również to, że udało się jeszcze uzyskać na realizację dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – podkreśla wiceburmistrz Robert Widz. – Do końca kwietnia ścieżka powinna być gotowa.

Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Pod Bateriami. Na zdjęciu prace budowlane i korek na ulicy.
foto: Marcin Borkowski

– Budowa przez Gminę Piaseczno drogi dla rowerów to pierwszy etap prac związanych z przebudową tej ważnej  dla mieszkańców drogi. Dzięki zawartemu z Powiatem Piaseczyńskim porozumieniu i przeznaczeniu przez Radę Miejską łącznie 5,8 mln złotych na realizację modernizacji ciągu ulic Pod Bateriami i Polskiego Państwa Podziemnego od ronda w Gołkowie aż do al. Kasztanów, już w tym roku ruszy pierwszy etap inwestycji – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Dokumentacja na realizację pierwszego etapu przebudowy drogi – od ronda w Gołkowie do ul. Zagłoby jest już gotowa i niebawem Powiat powinien ogłosić przetarg na realizację tego zadania. W ramach inwestycji droga zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale przede wszystkim odwodnienie, chodnik po północnej stronie ul. Pod Bateriami oraz przejścia dla pieszych. Kolejne etapy prac obejmie odcinek od ul. Zagłoby do ul. Modrzewiowej, w tym m.in. budowę dwóch rond – na skrzyżowaniu z ul. Dworską oraz na skrzyżowaniu z ulicami Graniczną, Al. Pokoju i Redutową.

– Równolegle Gmina będzie projektowała skrzyżowanie ulicy Lipowej z Redutową i Kopernika – dodaje burmistrz Daniel Putkiewicz. – Pracujemy również nad projektowaniem dalszego odcinka drogi – aż do ulicy Gerbera.