Ilustracja. Rozpoczyna się rozbudowa ul. Puławskiej na odcinku od ul Syrenki do ul. Energetycznej
foto Marcin Borkowski

Wykonawca przebudowy ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki w Piasecznie rozpoczyna prace. Od 4 października 2021 roku na DK79 obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu.

Firma STRABAG, generalny wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie liczącego 350 metrów odcinka drogi krajowej 79 w Piasecznie, poinformował, że od dnia 4 października na ul. Puławskiej zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

W pierwszym etapie prac, który powinien potrwać około tygodnia, inwestycja nie powinna być zbyt uciążliwa dla kierowców. Jak informuje wykonawca, ewentualne wyłączenia z ruchu będą miały charakter chwilowy.

O następnych etapach prac i związanych z nimi zmianami w organizacji ruchu będziemy informować w kolejnych komunikatach.

– W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa GDDKiA z firmą STRABAG została podpisana 30 sierpnia. Wartość kontraktu to blisko 9 mln zł. Prace mają potrwać do 9 miesięcy, przy czym do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca.

Projekt dla tej inwestycji za kwotę 107 010 zł brutto przygotowała Gmina Piaseczno.