Rusza przebudowa kolejnego odcinka ulicy Puławskiej. Na zdjęciu ul./ Puławska widok od rynku.
foto Robert Widz

Rozpoczynamy przebudowę kolejnego fragmentu głównej ulicy miasta. Od czwartku 21 kwietnia 2022 r. zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum Piaseczna.

Wykonawca, który będzie realizował modernizację odcinka ulicy Puławskiej od ul. Chyliczkowskiej/Jana Pawła II oraz ul. Kościuszki do skweru Kisiela, rozpoczyna prace drogowe. W związku z tym od czwartku 21 kwietnia wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na obszarze prowadzonej inwestycji. Na odcinku objętym pracami dopuszczony będzie jedynie ruch autobusów komunikacji miejskiej, taksówek oraz rowerów. Pozostali kierowcy mogą korzystać z alternatywnego połączenia przez centrum – nową drogą łączącą ulicę Kościelną z ulicą Nadarzyńską lub ulicą Jana Pawła II i Wojska Polskiego.

Kierowcy poruszający się ulicą Puławską będą mogli skręcić w prawo, a następnie w lewo w ulicę Kościelną i dalej obok komendy policji nową drogą dojechać do skrzyżowania ulic Czajewicza i Nadarzyńskiej. Do parkingu przed kościołem św. Anny będzie nożna dojechać ul. Kościelną.

Kierowcy poruszający się ulicą Puławską będą mogli skręcić w prawo, a następnie w lewo w ulicę Kościelną i dalej obok komendy policji nową drogą dojechać do skrzyżowania ulic Czajewicza i Nadarzyńskiej. Będzie też możliwy dojazd ulicą Kościelną do parkingu przed kościołem św. Anny. Grafika ze zdjęciem ulicy Puławskiej z lotu ptaka.
foto Robert Widz

Skrzyżowanie ulicy Kościelnej z ul. Kościuszki będzie zamknięte dla ruchu, podobnie jak wjazd na łącznik przy urzędzie miasta od strony ul. Kościuszki. Łącznik stanie się dwukierunkowy, z wjazdem od ul. Sierakowskiego, by umożliwić parkowanie przy urzędzie.

Rusza przebudowa kolejnego odcinka ulicy Puławskiej
foto Robert Widz

– Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, z którymi wiąże się inwestycja, ale robimy wszystko, by uciążliwości te skrócić do minimum – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Wykonawca został zobligowany m.in. do zgromadzenia wszystkich niezbędnych do realizacji materiałów, tak, by uniknąć ewentualnych przestojów związanych z opóźnieniami w dostawach. Utrudnienia drogowe powinny potrwać około 2,5 miesiąca.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia i chodniki. Pas rowerowy na ul. Puławskiej połączy się z tym istniejącym na ul. Kościuszki od czasów przebudowy skweru Kisiela. Planujemy też wykonanie wzdłuż drogi nowych nasadzeń.

21 kwietnia rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Puławskiej w Piasecznie, foto Marcin Borkowski
21 kwietnia rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Puławskiej w Piasecznie, foto Marcin Borkowski

Jak dowiedzieliśmy się od Starosty Piaseczyńskiego, w najbliższych tygodniach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na przebudowywanej obecnie przez powiat ul. Chyliczkowskiej. Stanie się ona ulicą jednokierunkową, a ruch będzie się odbywał od obwodnicy w kierunku centrum. Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu oraz funkcjonowania komunikacji publicznej w związku z inwestycją prowadzoną na ul. Chyliczkowskiej podamy, gdy zostaną one udostępnione przez Powiat Piaseczyński. Na czas nowej organizacji ruchu ulica Żeromskiego będzie więc najlepszym dojazdem do DK79 w kierunku Warszawy z południowej części miasta i gminy.

Przebudowa drogi to jeden z elementów planu zmian centrum Piaseczna opisanych w projekcie Piaseczno odNowa.
Piaseczno odNowa logo