Samochód gaśniczy został przekazany strażakom z Ukrainy

1173
Samochód gaśniczy został przekazany strażakom z Ukrainy
foto OSP Złotokłos

W sobotę 4 czerwca 2022 r. nastąpiło przekazanie samochodu gaśniczego Star 244 strażakom z miejscowości Ivanye-Puste w Ukrainie.

Uroczyste przekazanie pojazdu strażakom z Ukrainy to finał inicjatywy OSP Złotokłos o wsparciu strażaków z objętej wojną Ukrainy. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotokłosu w lutym br. otrzymała nowy wóz pożarniczy. Swój dotychczasowy pojazd strażacy przekazali kolegom z OSP Grochowa. Wobec tego stary samochód z Grochowej został wyłączony z działań operacyjnych.

Po wybuchu wojny pochodzący z Ukrainy druh Sergiej z OSP Złotokłos dowiedziawszy się, że w jego rodzinnych stronach potrzebne są samochody gaśnicze, zaproponował przekazanie starego pojazdu kolegom z gminy Ivane-Puste z obwodu Tarnopolskiego. Koledzy z jednostki poparli ten pomysł.

– Przychyliliśmy się do tej prośby, gdyż jest  to nie tylko cenna oddolna inicjatywa, ale przede wszystkim kolejna okazja do udzielenia konkretnej pomocy Ukrainie – podkreśla wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Pomysł poparli również radni, którzy wyrazili zgodę na udzielenie pomocy rzeczowej gminie Ivane-Puste z obwodu Tarnopolskiego w postaci przekazania samochodu pożarniczego marki STAR z roku 1994.

– Mam nadzieję, że samochód, z którego przez lata korzystali nasi strażacy, będzie równie dobrze służył naszym sąsiadom zza wschodniej granicy – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Dziękuję strażakom za tę cenną inicjatywę i wszystkim osobom, które wsparły akcję doposażenia i przekazania pojazdu.

Na wniosek strażaków z OSP Złotokłos koledzy ze wszystkich jednostek w powiecie piaseczyńskim zorganizowali zbiórkę niezbędnego sprzętu i wyposażenia, by samochód, który trafi do potrzebujących był w pełni wyposażony. Dodatkowo dzięki wsparciu wolontariuszy, przekazane zostały też środki medyczne.

W uroczystym przekazaniu samochodu strażakom z Ukrainy w OSP Złotokłos uczestniczyli mi.in. burmistrz Daniel Putkiewicz i wiceburmistrz Hanna Kułkaowska-Michalak oraz radne Ewa Urbańska i Renata Mirosław.

Do granicy w Hrebennem ukraińskiego kolegę eskortowali strażacy z OSP Złotokłos. Samochód jest już na miejscu i będzie służył strażakom z gminy Ivane-Puste.

Samochód gaśniczy został przekazany strażakom z Ukrainy
foto OSP Złotokłos