„Seniorze, strzeż się”

1195

Podczas zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które miały miejsce 7 lutego  Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podisnp. Robert Pach wspólnie zainicjowali kolejny etap kampanii „Seniorze, strzeż się”.

Akcja edukacyjna ma na celu uświadomienie osobom starszym oraz ich otoczeniu niebezpieczeństwa, jakie im grozi, w związku ze wzrostem aktywności osób próbujących dokonać wyłudzeń. Skala zjawiska  skłoniła Gminę Piaseczno oraz KPP Policji do wspólnych działań. – Chcemy aby nasi mieszkańcy szczególnie seniorzy poznali sposoby jakimi posługują się oszuści okradając ludzi metodą na wnuczka i policjanta. Współpracujemy  z Policją by chronić i edukować seniorów – powiedziała Wiceburmistrz Gminy Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak

To pierwsze z kilkunastu zaplanowanych spotkań edukacyjnych z klubami seniora, organizacjami senioralnymi oraz grupami nieformalnymi. Seniorzy mieli okazję  wysłuchać komisarza Jarosława Sawickiego, który omówił  najnowsze metody wyłudzeń od starszych ludzi, przestrzegał i edukował jak się chronić a także zachęcał do wzajemnej edukacji seniorów w tym zakresie – Policja nigdy nie prosi o pieniądze obywatelki do jakichkolwiek akcji a przez telefon każdy może być twoim wnuczkiem – podkreślał wielokrotnie kom. Sawicki. 

Oprócz praktycznej prelekcji funkcjonariuszy policji, w ramach akcji na terenie Gminy rozwieszono ponad 200 plakatów informacyjnych. Finał kampanii odbędzie się 3 marca, w jego trakcie zaplanowano prelekcję Policji a także  konkursy z nagrodami oraz  poczęstunek dla seniorów.

– Robimy wszystko by informacja i przestroga dotarła do najszerszej grupy mieszkańców. Dziękuję komendantowi Policji w Piasecznie Robertowi Chmielewskiemu oraz rzecznikowi Policji Jarosławowi Sawickiemu za wspólne działanie – dodała Wiceburmistrz.