Setny Jubileusz

436
Setny Jubileusz Na zdjęciu Jubilatka Kazimiera Cholińska wraz z Wiceburmistrz Hanna Kułakowską-Michalak oraz muzykiem grającym na akordeonie
foto: Łukasz Wyleziński

Nasz mieszkanka, Pani Kazimiera Anna Cholińska z domu Borowska, obchodziła 15 września jubileusz 100. urodzin.

Na zorganizowanej przez rodzinę eleganckiej uroczystości życzenia w imieniu burmistrza oraz mieszkańców naszej gminy złożyła wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak wraz z dyrektorem biura promocji i kultury Łukaszem Wylezińskim.

Na pytanie „jak się dzisiaj Pani czuje?” Pani Kazimiera z rozbrajającą szczerością odpowiedziała: Troszkę mnie dziś noga boli. Czym wywołała uśmiech na twarzach wszystkich zebranych, ponieważ promienny wygląd Jubilatki i Jej doskonała forma w ogóle nie zdradzają tak zacnego wieku.

Pani Kazimiera Anna Cholińska, urodziła się 15 września 1921 r. w Piaskach, w gminie Konstancin Jeziorna w powiecie piaseczyńskim. Ukończyła szkołę w Słomczynie. Jest ostatnią żyjącą uczennicą Jana Mejstera, nauczyciela muzyki, który został wywieziony i zamordowany przez NKWD w Charkowie. Pani Kazimiera kilka lat temu była honorowym gościem na uroczystości nadania szkole właśnie imienia Jana Mejstera.

Do Piaseczna Jubilatka sprowadziła się wraz z mężem w latach 80-tych XX w. Pracowała w restauracji Biała Dalia w Konstancinie. Od 12 lat, jakie minęły od śmierci męża Ignacego, mieszka sama na osiedlu przy Kusocińskiego i przy pomocy i wsparciu rodziny, przyjaciół i sąsiadów wiedzie spokojne i naprawdę jak na swój zacny wiek, zdrowe życie.

Szanownej Jubilatce życzymy kolejnych pięknych jubileuszy w zdrowiu i miłości ze strony najbliższych.