Smutne pożegnania w Szkole Podstawowej w Chylicach

1993
Smutne pożegnania w Szkole Podstawowej w Chylicach - zmarła Jolanta Kirago i Teresa Rothimmel

W ostatnich tygodniach przyszło nam się rozstać na zawsze z dwiema wspaniałymi nauczycielkami.

23 grudnia zmarła Pani Jolanta Kirago, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole od 1998 r. Pani Jola była wspaniałą wychowawczynią, znakomitym nauczycielem języka polskiego, trenerem dramy, pasjonatką teatru – przez wiele lat prowadziła w szkole koło teatralne i organizowała Mały Festiwal Teatralny. Od 2008 roku organizowała międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Księdza Jana Twardowskiego. Odeszła nagle, dzień wcześniej prowadziła zajęcia z uczniami, była umówiona na poprawy sprawdzianów…

We wtorek 5 stycznia dotarła do nas wiadomość o śmierci kolejnej nauczycielki z powołaniem – Pani Teresy Rothimmel. Pani Teresa była związana z naszą szkołą od 1 września 1980 r. Od 1999 r. była doradcą metodycznym przedmiotów przyrodniczych, od 2000 r. egzaminatorem OKE z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Znało ją wielu nauczycieli z naszej gminy, bo od lat pełniła funkcję eksperta w komisjach awansu zawodowego nauczycieli. Młodsi koleżanki i koledzy zawsze mogli liczyć na jej fachową, dobrą radę. Pani Teresa od wielu lat działała w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża i Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uwielbiali jej poczucie humoru, wielki dystans do siebie i świata. Ceniliśmy ją za zaangażowanie, pasję, takt, serce do pracy z uczniami.

Obie Panie były już na emeryturze – pani Teresa od 2005 r. a Pani Jola od 2018 r., ale cały czas aktywnie uczestniczyły w życiu szkoły, pracowały z uczniami.

Będzie ich bardzo brakować…

Do słów współczucia dla rodzin, bliskich i społeczności szkolnej dołącza Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Rada Miejska w Piasecznie.