Spektakle w przedszkolach

236

Segregacja odpadów to żaden kosmos!
Pod takim tytułem odbył się spektakl ekologiczny, w którym wzięły udział przedszkolaki z piaseczyńskich przedszkoli. Tym razem to dzieci uczyły przybyszy z kosmosu segregacji odpadów, a jednocześnie poznawały tajniki dotyczące ich zagospodarowania.
W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej, mającej na celu kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, na zlecenie Wydziału Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno w 11 gminnych przedszkolach odbył się spektakl ekologiczny  pn. „Segregacja odpadów to żaden kosmos”.
Przedstawienie poruszało tematykę segregacji odpadów, w interesujący i przystępny dla najmłodszych sposób. Czuk-Czuk i Mok-Mok, których statek kosmiczny został uszkodzony przez odpady krążące po ziemskiej orbicie, lądują na Ziemi w poszukiwaniu energii dla swojego środka transportu. Jednak aby zasilić ogniowo mocy rakiety, przybysze muszą  posegregować śmieci na naszej planecie oraz rozwiązać kilka zadań z zakresu gospodarki odpadami. Niewtajemniczeni w zasady segregacji kosmici proszą więc dzieci o pomoc.
Spektakl odbył się w dniach 19-20 lutego 2019 r., a na widowni łącznie zasiadło 919 przedszkolaków.
Nowe przepisy dotyczące segregacji  będą obowiązywać na terenie gminy od 1 kwietnia 2019 r.
 

 
 

Źródło: Gospodarka Odpadami : Spektakle w przedszkolach