Spotkania autorskie z Karoliną i Hansem Lijklemą

112

Bibliotekę Publiczną w Piasecznie odwiedzą Karolina i Hans Lijklema. Poprowadzą w naszych bibliotekach spotkania, których tematy dotyczyć będą przyjaźni, komiksów, a także segregacji śmieci.
W filii w Józefosławiu oraz punkcie bibliotecznym w Kamionce pani Karolina Lijklema poprowadzi spotkania pt. „Narysuj swojego przyjaciela”. Tematem przewodnim będzie rysowanie, a także rozmowa o poczuciu humoru, wadach oraz cechach, których szukamy u przyjaciela.
W Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w CEM odbędzie się spotkanie pt. „Niesegregowane”. Podczas spotkania dzieci odkryją zabawę w rymowanie z autorką i zbadają, na czym polega rytm w wierszu. Zastanowią się także, co każdy może zmienić, żeby Ziemia była mniej zaśmiecona i odszukają na ilustracjach produkty, które są przyjazne środowisku.  
Hans Lijklema poprowadzi spotkanie pt. „Przygoda z komiksem” w filii w Jazgarzewie oraz w punkcie bibliotecznym w Kamionce. Dzieci przekonają się, że komiks to nie styl rysowania, ale sposób opowiadania historii. Uczestnicy sami ułożą własną historię i poczują smak opowiadania za pomocą komiksowych klatek.
 
„Narysuj swojego przyjaciela”
17 września godz. 10.30 – filia w Józefosławiu
20 września godz. 11.00 – punkt biblioteczny w Kamionce
 
„Niesegregowane”
28 września godz. 10.00 – Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w CEM
 
„Przygoda z komiksem”
23 września godz. 8.30 – filia w Jazgarzewie
4 października godz. 11.00 – punkt biblioteczny w Kamionce
 
O autorach:
Karolina Lijlema – pisarka, ilustratorka. Współpracuje z bibliotekami i organizuje liczne warsztatowe spotkania autorskie dla dzieci. Zawsze polegają one na połączeniu prezentacji pracy autora i ilustratora z elementami warsztatowymi. Autorka serii o Nince oraz serii  „Co się stało?”.
Pomysłodawczyni pionierskich projektów książkowych dla dzieci realizowanych dla instytucji takich jak: Sejm RP, Centralny Zarząd Służby Więziennej, Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie. Z tego rodzaju ukazały się następujące książki: „Opowiesz nam o Sejmie?”,  „Parlamenty krajów Unii Europejskiej”, „Przyjadę metrem!”, „Nasz warszawski tramwaj”, „Łódzkim tramwajem przez 120 lat”, „Co jest za murem?” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. 
Hans Lijklema – grafik projektant, który pisze, redaguje i projektuje książki poświęcone tematyce typografii, projektowania graficznego, ilustracji i komiksu. Pierwszą jego publikacją była książka pt. „Free Font Index 1”, znana przez projektantów na całym świecie, kolejnymi: „Pictographic Index”, „Design for Music” oraz dwa kolejne tomy serii „Free Font Index” oraz „Incubator”. 
Hans Lijklema swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się ze studentami jako wykładowca Kursu Typografii Katedry Edytorstwa Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także prowadzi liczne spotkania autorskie o charakterze warsztatowym w szkołach i bibliotekach. 
Artykuł Spotkania autorskie z Karoliną i Hansem Lijklemą pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Spotkania autorskie z Karoliną i Hansem Lijklemą