Statyści do Powstańczej produkcji

1339
Kadr z komiksu Jeden do jednego
Kadr z komiksu Jeden do jednego, autorstwa Sebastiana Sęka i Macieja Zadrąga, którego wydawca była Gmina Piaseczno

Na boisku przy OSP Grochowa 20 września odbywać będą się ujęcia do filmu, który opowiadał będzie m.in. o legendarnym konspiracyjnym mecz, który odbył się w 1943 roku w Piasecznie.

“Fundacja Artystyczna ERINA B i Związek Powstańców Warszawskich zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Piaseczno w różnym wieku  do statystowania w filmie, który opowiada o okupacyjnym sporcie i sportowcach biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Zadanie polegało będzie głównie na kibicowaniu. Scena Mecz, czyli odtworzenie legendarnego meczu z 1943 roku Warszawa kontra Kraków, odbędzie się 20 września w miejscowości Grochowa. Jeśli chcesz wziąć udział, przyjedź do siedziby OSP Grochowa na godz. 14. 30 i zgłoś się do kierownika produkcji, pani Mirosławy Gajdy ( własne, epokowe stroje mile widziane – na miejscu będzie garderoba ).  – Ponieważ film jest projektem niekomercyjnym możemy zaproponować świetną zabawę i ogromne podziękowania od Powstańców Warszawskich – mówi reżyser Małgorzata Brama.  Swoją obecność na planie filmowym zapowiedział m.in. specjalny gość, Andrzej Strejlau.

Informujemy również, że ze względu na epidemię wirusa SARS- COV-2 trzeba będzie przestrzegać przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosować się do wydawanych w tym zakresie poleceń i wskazówek kierownika planu  zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez  przez Główny Inspektorat Sanitarny”.

Jednym z mecenasów filmu jest Gmina Piaseczno.