Strażacy przekażą swój pojazd kolegom z Ukrainy

2799
Strażacy przekażą swój pojazd kolegom z Ukrainy. Na zdjęciu samochód strażacki.
foto Hanna Kułakowska-Michalak

Radni jednogłośnie poparli inicjatywę strażaków z OSP Złotokłos i zgodzili się na przekazanie samochodu pożarniczego strażakom z gminy Ivane-Puste z obwodu Tarnopolskiego w Ukrainie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotokłosu w lutym br. otrzymała nowy wóz pożarniczy. Swój dotychczasowy pojazd strażacy przekazali kolegom z OSP Grochowa. Wobec tego stary samochód z Grochowej został wyłączony z działań operacyjnych.
– W OSP Złotokłos pracuje pochodzący z Ukrainy strażak. Kiedy okazało się, że w rejonie, z którego pochodzi, potrzebny jest wóz strażacki, koledzy zaproponowali przekazanie starego samochodu OSP Grochowa i przychyliliśmy się do tej prośby, gdyż jest to nie tylko cenna oddolna inicjatywa, ale przede wszystkim kolejna okazja do udzielenia konkretnej pomocy Ukrainie – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Burmistrz Piaseczna zwrócił się wobec tego do radnych z uchwałą w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej gminie Ivane-Puste z obwodu Tarnopolskiego w postaci przekazania samochodu pożarniczego marki STAR z roku 1994. Na wniosek strażaków z OSP Złotokłos koledzy ze wszystkich jednostek w powiecie piaseczyńskim organizują zbiórkę niezbędnego sprzętu i wyposażenia, by samochód, który trafi do potrzebujących był w pełni wyposażony. Planowane jest również przy okazji przekazanie pomocy medycznej i żywności.
– Środowisko strażaków cały czas bardzo wspiera akcje związane z pomocą Ukraińcom. Pracują między innymi przy rozładunkach i załadunkach darów, za co bardzo dziękuję – powiedział podczas sesji rady Miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz.