Strefa Płatnego Parkowania na kolejnych ulicach

4732
Strefa Płatnego Parkowania na kolejnych ulicach - Kilińskiego, Sierakowskiego, Warszawska. Na zdjęciu miejsca postojowe wzdłuż ulicy Kilińskiego. Parkomat oraz znak pionowy na razie zasłonięte folią.
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania ułatwi znalezienie miejsca postojowego w centrum miasta. Obecnie instalowane są parkomaty w ciągu ulic Kilińskiego, Sierakowskiego i Warszawskiej. Gmina wyznaczyła też nowe bezpłatne miejsca postojowe na ul. Zgoda.

W ostatnich tygodniach zmienia się organizacja ruchu w centrum Piaseczna. Ma to związek przede wszystkim z realizacją nowej infrastruktury rowerowej na głównych ulicach miasta. Kontynuowana jest też realizacja uchwały o objęciu wskazanych w niej ulic Strefą Płatnego Parkowania (SPP).

Miejsca łatwiej dostępne

– Jak pokazuje obserwacja ulic, w których strefa już działa, dostępność miejsc postojowych dla mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie, zrobić zakupy, czy spotkać się ze znajomymi w kawiarni, znacznie wzrosła – podkreśla Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Zależy nam na tym, by miasto było dostępne również dla osób, które potrzebują dojechać do centrum na krótki czas. Liczba dostępnych w centrum miejsc jest ograniczona, wobec tego, by zwiększyć ich rotację, razem z Radnymi podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu odpłatności za postój na określonych ulicach czy parkingach.

Parkomaty staną między innymi przy ul. Warszawskiej. Na zdjęciu ul. Warszawska z parkującymi po obu stronach samochodami. / foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska
Parkomaty staną między innymi przy ul. Warszawskiej / foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Zgodnie z przyjętą przez Radę Miejską przed ponad rokiem uchwałą, konsekwentnie rozszerzamy Strefę Płatnego Parkowania o kolejne ulice. Obecnie instalowane są parkomaty w ciągu ulic Kilińskiego, Sierakowskiego i Warszawskiej.

Strefa Płatnego Parkowania na kolejnych ulicach - Kilińskiego, Sierakowskiego, Warszawska. Na zdjęciu miejsca postojowe wzdłuż ulicy Kilińskiego. Parkomat oraz znak pionowy na razie zasłonięte folią.
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

SPP na wyznaczonych miejscach postojowych na odcinku od ronda Solidarności do ul. Młynarskiej zacznie obowiązywać po wykonaniu pełnego oznakowania pionowego i poziomego oraz zainstalowaniu wszystkich parkomatów. Nastąpi to w przyszłym tygodniu. O konkretnym terminie poinformujemy Mieszkańców na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych Gminy Piaseczno.

Zmiany na ulicy Zgoda

– Jednocześnie Gmina wyznaczyła nowe bezpłatne miejsca postojowe na ulicy Zgoda. Ulica ta stała się drogą jednokierunkową również na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. Chyliczkowskiej. Zgodnie z nową organizacją ruchu będzie można z niej skręcić tylko w w ulicę Chyliczkowską zarówno w prawo, jak i w lewo – informuje II Zastępca Burmistrza Robert Widz.

W ulicę Zgoda od piątku 17 września wjedziemy tylko od strony ul. Młynarskiej. Na zdjęciu ul. Zgoda z nowymi miejscami postojowymi oraz znakami wskazującymi kierunek ruchu oraz miejsca postojowe. / foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska
W ulicę Zgoda od piątku 17 września wjedziemy tylko od strony ul. Młynarskiej / foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Podobnie jak w całej Strefie Płatnego Parkowania (SPP) postój do 45-minut będzie bezpłatny. Konieczne jest jednak pobranie biletu bezpłatnego i umieszczenie go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 2,50 zł, za drugą godzinę 3 zł, za trzecią 3,5 zł, a za czwartą i każdą kolejną po 2,5 złotych. Płatne parkowanie w ramach SPP działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.