Stypendyści Burmistrza 2023
foto Joanna Ferlian

10 uczennic i 4 uczniów z sześciu gminnych szkół otrzymało Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno za sukcesy w konkursach kuratoryjnych i ogólnopolskich w roku szkolnym 2022/2023.

Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 30 sierpnia 2023 r. tegoroczni stypendyści otrzymali dyplomy i gratulacje od burmistrza Daniela Putkiewicza.

Najliczniej reprezentowana była Szkoła w Józefosławiu, w której tytuł finalisty lub laureata zdobyło aż 7 uczniów: Maja Jankowska, Zofia Charapko, Aleksandra Chwyczko, Bogumiła Hertel, Krystian Brylak, Alicja Jasiecka i Anna Sikora. Na liście stypendystów znalazły się również dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 – Viktoria Wysocki i Alicja Mościcka, dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 – Ignacy Dominik Klaus i Franciszek Orłowski oraz Iga Stępień ze Szkoły w Zalesiu Górnym, Stanisław Jerzy Lech ze Szkoły w Chylicach i Zuzanna Małgorzata Gładyś-Dudzińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

Burmistrz Daniel Putkiewicz pogratulował sukcesów naukowych młodzieży, ale również rodzicom i nauczycielom, którzy wspierali uczniów i pomagali im się przygotować do startu w konkursach.

– Staramy się jako gmina stwarzać wam dobre warunku do rozwoju i realizacji swoich pasji i mam nadzieję, że nadal będziecie się rozwijać i osiągać swoje cele – zwrócił się do uczniów burmistrz Daniel Putkiewicz. – Jesteśmy z was dumni! – dodała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.