Uczniowie, którzy wyróżnili się w roku szkolnym 2021/2022 szczególnymi osiągnięciami otrzymali stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. 

Stypendia naukowe Burmistrza Piaseczna otrzymują każdego roku uczniowie gminnych podstawówek, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach kuratoryjnych. W tym roku sukcesami w konkursach m.in. językowych, matematycznym czy historycznym tytuły laureatów lub finalistów zdobyło 15 uczniów. Wyróżnienia zostały wręczone uczniom podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 21 września 2022 r.

– Z największą przyjemnością możemy wyróżnić młodych ludzi, którzy dają wzór innym, że dzięki swojej pracy i konsekwencji w działaniu można osiągnąć sukces – mówił burmistrz Daniel Putkiewicz podczas spotkania ze stypendystami.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Nina Seiter ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym, Vladyslava Zelenko ze Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie oraz Tomasz Sarna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie. Stypendia trafią też do czworga uczniów ze Szkoły Podstawowej w Józefosławiu: Zofii Chrapko, Anny Koczyńskiej, Michaliny Augustyniak i Kuby Wrony. Ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piasecznie wyróżnieni zostali: Alicja Mościcka, Krzysztof Nowicki, Victoria Wysocki i Wiktoria Maria Pasieka. Na liście stypendystów znalazło się również czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Chylicach: Miłosz Szmigiel, Bartosz Maciej Kluczyński, Anna Oliwia Kudyba  i Antoni Radek.

Młodym mieszkańcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i dążeniu do realizacji celów.

– Trzymamy kciuki za kolejne wyzwania, wierzymy, że w przyjaznym otoczeniu szkolnym, wśród kolegów i koleżanek, z przyjemnością będziecie się dalej rozwijali i dzielili z innymi swoimi pasjami – podsumowała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.