Sukces łuczników KS Hubertus

1361

Wielki sukces osiągnęli zawodnicy sekcji łuczniczej Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego zdobywając 4 medale w Mistrzostwach Polski Młodzików rozegranych w dniach 24-25 sierpnia w Głuchołazach.

Czołowemu zawodnikowi Hubertusa Jakubowi Kultysowi zabrakło jednego punktu do zdobycia złotego medalu w generalnej klasyfikacji indywidualnej. Kuba zdobył srebrny medal w tej klasyfikacji i również srebrny medal w klasyfikacji ogólnej zdobyła drużyna KS Hubertus występująca w składzie: Jakub Kultys, Jan Stempniewski i Wiktor Ciopciński.

W konkurencji strzelania na 30 m. bezapelacyjnie wygrał Kuba Kultys i tym samym zdobył złoty medal w tej konkurencji. Z kolei w strzelaniu na 50 m. miłą niespodziankę sprawił Janek Stempniewski, który bijąc swój rekord życiowy zdobył brązowy medal. Janek zajął w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie, piąte miejsce.

Wielkie gratulacje dla łuczników Hubertusa i ich trenera Pawła Solińskiego!