Sukces Piaseczna w jubileuszowym rankingu Perły Samorządu

1220
Sukces Piaseczna w jubileuszowym rankingu Perły Samorządu. na zdjęciu grupa laureatów konkursu.
foto Dziennik Gazeta Prawna

Gmina Piaseczno w czołówce najlepszych samorządów w Polsce w 10. edycji rankingu Perły Samorządu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Piaseczno zajęło trzecie miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich.

W tym roku ranking Perły Samorządu został zorganizowany po raz dziesiąty. Samorządy były oceniane na podstawie bardzo szczegółowej ankiety dotyczącej zarówno sytuacji finansowej, realizowanych inwestycji, obsługi mieszkańców przez Urząd, działań podejmowanych m.in. w zakresie ochrony środowiska, edukacji, kultury, zdrowia, rozwoju przedsiębiorczości, pozyskiwania inwestorów czy środków zewnętrznych, jak i wielu innych obszarów działalności samorządu gminy. W oparciu o zgromadzone dane Kapituła przygotowała ranking Perła Samorządu 2022. Nasz Gmina znalazła się w pierwszej trójce najlepszych samorządów wśród gmin miejsko-wiejskich. Wyprzedził Wasilków oraz Aleksandrów Łódzki, który wygrał w tej kategorii gmin.

– Każdy taki sukces oczywiście nas cieszy, bo pracujemy na niego wszyscy. Aktywność naszych mieszkańców w połączeniu z wpływami z ich podatków, pracą Rady Miejskiej oraz urzędników, pozwala nam nieustająco zmieniać Piaseczno na lepsze – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Szczegóły rankingu opublikowane zostały w dniu 25 maja 2022 r. na stronie internetowej „Dziennika Gazety Prawnej”: Perły Samorządu 2022 oraz w wydaniu papierowym gazety.

Sukces Piaseczna w jubileuszowym rankingu Perły Samorządu. Na zdjęciu trzech mężczyzn z dyplomami.
foto Archiwum UMiG Piaseczno

Burmistrz Daniel Putkiewicz odebrał nagrodę podczas Kongresu Perły Samorządu, który odbył się w Gdyni w dniach 18-19 maja 2022 r.