Sukces zawodniczki z Piaseczna w kolarstwie przełajowym

1349
Ilustracja. Na zdjęciu Antonina Białek podczas 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach
Antonina Białek podczas 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach

W miniony weekend 23-24 stycznia 2021 roku we Włoszakowicach odbyły się rekordowe pod względem frekwencji 84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

Udział w mistrzostwach wzięło ponad 700 zawodników. W zawodach startowało 20 zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego, od młodzika po mastersa. Kolarze z Warszawskiego Klubu kolarskiego zwyciężyli w klasyfikacji klubowej całych mistrzostw pokonując 40 klubów z całej Polski. Indywidualnie zdobyli jeden złoty i jeden brązowy medal. Koszulkę Mistrzyni Polski juniorek młodszych zdobyła Hanna Mazurkiewicz. Historyczny, pierwszy w klubie medal w elicie wywalczyła mieszkanka Piaseczna – Antonina Białek. Na uwagę zasługują także 5. miejsca: Anny Wiese w elicie pań i Michała Pomorskiego w juniorze, 9. miejsce w kategorii u23 Piotra Kryńskiego oraz miejsce 15. Macieja Jarosławskiego w stawce juniorów młodszych. Większość zawodników WKK zebrała punkty do systemu sportu młodzieżowego, co pozwoli klubowi cały czas się rozwijać.

Antonina Białek, medalistka Warszawskiego Klubu Kolarskiego za swoje sukcesy została powołana do kadry Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii, które odbędą się już w najbliższy weekend. Reszta zawodników zakończyła już sezon przełajowy i rozpoczyna przygotowania do letniego sezonu MTB.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!