Sukcesy judoków podczas zawodów o Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Bytomiu

501

Adam Chryścina i Paulina Należyta to piaseczyńscy judocy z klubu Ikizama Piaseczno, którzy w minioną niedzielę stanęli na podium rozgrywanych w Bytomiu zawodów Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Obydwoje wywalczyli brązowe medale, które utorowały im drogę do automatycznej kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywającej się pod koniec kwietnia w Kielcach.

Zdobycie medali na tak trudnym i wymagającym turnieju jest ogromnym sukcesem dla zawodników i trenera Artura Zielińskiego.

Adam Chryścina, mimo startu w najbardziej liczebnej kategorii wagowej w całym turnieju, aż 42 zawodników, stoczył cztery piękne, wygrane walki, które pozwoliły mu zawalczyć o podium. Zawodnik Ikizamy uległ swojemu rywalowi dopiero w półfinale.

Pisząc o Adamie, nie możemy zapomnieć o jego wcześniejszych sukcesach i złotych medalach na Mistrzostwach Polski Województw, Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży czy srebrze na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Brązowy medal zdobyty w Bytomiu jest tym bardziej cenny, iż jest to jego pierwszy start w kategorii Kadetów!

Natomiast brązowy medal Pauliny Należytej jest jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze judoczki. Jej „występ” w Bytomiu był debiutem – nigdy nie startowała w zawodach o takiej randze, jakim jest Puchar Polski. Na swój sukces zapracowała ciężko i sumiennie przygotowując się na treningach oraz tocząc wiele walk pod okiem trenera Zielińskiego.

Serdecznie gratulujemy młodym zawodnikom i życzymy sięgnięcia po najwyższe trofeum podczas kwietniowych Mistrzostw Polski!