Sukcesy młodych kickboxerów

723
X Fight. na zdjęciu dwie zawodniczki z medalami.
foto X Fight Piaseczno

W dniach 10-12 marca 2023 r. w Jarosławiu rywalizowali najlepsi kickboxerzy z całej Polski w formule Kick Light.  W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 74 klubów. Wśród startujących była 13-osobowa ekipa z piaseczyńskiego klubu X Fight.  klubu. Wśród juniorów swoją klasę potwierdzili: Sebastian Jędraś i Daria Niciporuk. Nie pozostawili oni złudzeń swoim przeciwnikom i pewnie wygrali swoje kategorie wagowe. Oboje obronili tytuły Mistrzów Polski z zeszłego roku. Wśród Seniorów prawdziwą niespodziankę sprawił klubowie Mikołaj Dąbrowski, który debiutował w kat. wag. – 79 kg.

– Mikołaj w pierwszej bardzo wyrównanej walce pokonał utytułowanego Rogera Garbaczewskiego z Siedlec a w kolejnych było już tylko lepiej. Ostatecznie nasz debiutant w Seniorach na gali finałowej pokonał Nikodema Bidusa z Rebelii Kartuzy i tym samym sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Seniorów w Kickboxingu w formule Kick Light – mówi instruktor klubu X Fight Marcin Pałuba. Wśród seniorów brązowe medale zdobyli Patryk Glinka (- 69 kg) i Oliwia Ściągaj (- 65 kg). W weteranach srebro wywalczył trener klubu Mariusz Niziołek.

X Fight Piaseczno

W dniach 24-25 marca 2023 r. zawodnicy klubu X Fight wzięli z kolei udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule Kick Light. Dorobek 5 medali pozwolił piaseczyńskiej ekipie zająć 1 miejsce w klasyfikacji klubowej. Złoty medal w kat. wag. – 89 kg wywalczył Piotr Sieliwoniuk. Srebrne medale zdobyli Natalia Dulian i Dominik Przybyłowski a brązowe Sehii Babenko i Patryk Glinka. Równolegle rozgrywany był Puchar Polski Seniorów w tej samej formule. Zwycięstwo w tym turnieju zanotował Rafał Wójcik, który pokonał wszystkich przeciwników w kat. wag. – 69 kg.