Tańsze i nowe bilety ZTM

14940

Miasto Stołeczne Warszawa planuje wprowadzenie zmian w taryfie przewozowej, oznacza to niższe stawki biletów okresowych w II strefie. To dobre wiadomości dla naszych mieszkańców i przykład myślenia aglomeracyjnego w ramach wspólnoty samorządów Warszawy i okolicznych gmin.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 3 marca prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz –Waltz przedstawiła szczegóły planowanej oferty biletowej.
Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą 30 zł miesięcznie, z kolei posiadacze 90 –dniowych aż 76 zł miesięcznie.
W taryfie biletowej pojawi się także bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł, co stanowić ma ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych.

Obecny na konferencji Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis wyraził swą aprobatę wobec planów m.st. Warszawy i podziękował w imieniu mieszkańców Piaseczna za tę inicjatywę. Równocześnie zwrócił uwagę na problem udrożnienia ul. Puławskiej z którym stolica powinna się jak najszybciej zmierzyć.

Ostateczną decyzję w sprawie zmian w taryfie biletowej podejmą radni m.st. Warszawy.